Začína ísť do tuhého: Porazia Kings nováčikov z Prešova a priblížia sa k zisku trofeje?

20161202001712-dd0dfe4f

Sezóna je po dlhšej zimnej prestávke opäť v plnom prúde a chalani z tímu Paneuropa Kings odohrávajú jeden zápas za druhým. Ich prvými súpermi v roku 2017 boli družstvá z Prahy a chalani si tak vyrazili na výlet do Českej republiky. Priniesli si odtiaľ jedno víťazstvo a jednu prehru. 

Výsledkom 3:5 sa im podarilo poraziť domáci tím Technika. Po prvej tretine tohto zápasu to pre Kráľov nevyzeralo ružovo, no v druhej časti sa im podarilo stav vyrovnať. Posledná tretina už celkom patrila hosťom z Bratislavy. Stretnutie sa nieslo v znamení mnohých vylúčení a ani počet striel na bránku nebol najmenší. Ako priznal tréner Technikov, v poslednej dobe sa im nedarilo organizovať spoločné tréningy a hráči tak neboli na seba zvyknutí, čo sa odrazilo aj v priebehu hry. Naopak chlapci z Kings sa pred výjazdom poriadne pripravovali a venovali sa intenzívnym tréningom.

Deň na to nastúpili na ľad proti mužstvu z UK Praha. Štvrtkový zápas sa však hosťom až tak nevydaril a utrpeli debakel. Meranie síl s minuločným majstrom sa tak skončil za stavu neuveriteľných 9:2. Tento tím sa v tohtoročnej sezóne drží zatiaľ na treťom mieste, čím má pred Kráľmi výrazný náskok.

Pomaly ale isto sa blíži prvý tohtoročný zápas na domácom ľade v Bratislave. Na návštevu do hlavného mesta prídu Prešovčania. Ich univerzitný tím je nováčikom v Európskej univerzitnej hokejovej lige a bohužiaľ sa mu zatiaľ veľmi nedarí. Motivácia toto mužstvo ale ešte neopustila a stále má šancu prebojovať sa do play-off. “Tešíme sa, že v lige pribudol aj tím z východného Slovenska. Diváci sa môžu tešiť na derby, aké kedysi zažívali pri zápasoch Slovana proti Košiciam. Momentálne sme po vypadnutí Slovana z KHL jediný aktívny tím, ktorý môžu diváci vidieť na hlavnej ploche na štadióne O.Nepelu aj s celou výpravou. Ani tentoraz nebudú chýbať roztlieskavačky, multimediálna kocka, nové grafiky a neodmysliteľná atmosféra ktorú Králi vedia pre diváka pripraviť. Bude to boj o PLAY-OFF” vyjadril sa manažér Martin Bega.

16830755_903090926460096_5508202461905548069_n

V nedeľu 26. februára o 19,00 sa tak proti sebe prvýkrát v aktuálnej sezóne postavia Paneuropa Kings a Unipo Warriors. Zápas sa odohrá na ľade Zimného štiadióna Ondereja Nepelu a žiadny fanúšik, či už Bratislavčanov alebo Prešovčanov by tu nemal chýbať, pretože tentoraz už začína ísť do tuhého. Králi na svojej Facebook fanpage https://www.facebook.com/PaneuropaKINGS/?fref=ts dokonca vyhlásili súťaž o lístky na toto stretnutie a tričká s logom Paneuropa Kings. Vstupenky sa tiež dajú zakúpiť online na stránke www.predpredaj.sk, alebo osobne pri vstupe v deň zápasu. No a ako najlepšie zakončiť chladný zimný víkend, než vychutnaním si zážitku z kvalitného hokeja? Prídite podporiť svoj obľúbený tím a užiť si akčný a napínavý večer. Bude sa na čo pozerať, a to nie len na dievčatá z Angels cheerleaders.

Autor: Karolína Doktoríková

Foto: StarLine Photography