Výborný výkon Kráľov po mesačnej pauze

Paneuropa Kings - Cavaliers Brno

Od posledného zápasu základnej časti ubehol takmer mesiac. Králi v tejto časti na ceste k Sekeráš Trophy boli úspešní a umiestnili sa na predbežnom šiestom mieste s 22 bodmi v základnej časti. Tým si zabezpečili boj s tými najlepšími v nadstavbovej časti, v ktorej odohrajú 5 zápasov a rozhodnú o svojom konečnom postavení v tabuľke pred play-off. V prvom z týchto zápasov sa Králi postavili súperovi z Banskej Bystrice – UMB Hockey Team BB 7. februára o 20:30 na ľade súpera.

UMB Hockey Team Banská Bystrica – Paneuropa KINGS

5:6sn (0:3, 2:1, 3:1, 0:0)

Góly a asistencie: 29. Brnčal, 39. Mendel, 48. Mendel, 55. Indrych, 57. Mendel – 1. Szabó, 7. Čechovič, 14. Hrbáčik, 40. Hrbáčik, 43. Hrbáčik, 65. Čechovič (SN)

Vylúčenia: 5:3

Počet striel: 30:33

Rozhodcovia: Mĺkvy Michal, Frimmel Róbert, Konc Daniel ml.

Paneuropa KINGS: Bohuš – Pribula, Tarabík, Šotek, Naumov, Bílik, Kučera, Ketner – Kundrát, Halabrin, Takáč, Hubek, Čechovič, Krivoš, Hrbáčik, Mikeš, Szabó, Podgorski, Chachalák, Kléma, Lohyňa

UMB Hockey Team Banská Bystrica: Korytár, Juraštík – Adamčík, Garay, Žáčik, Kandra, Kadlečík, Studený, Kasanický, Koch – Vydurek, Šeliga, Tatár, Kamzik, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Janák, Brnčal, Mendel

Hneď v prvej minúte zápasu sa do samostatného úniku dostal hosťujúci Szabó a strelou zápästím nad lapačku domáceho Korytára otvoril skóre stretnutia. Hra pokračovala v rýchlom tempe, no s prevahou na strane hostí. V siedmej minúte prekonal domáceho brankára Čechovič „backhandovým blafákom“ pod hornú žŕdku bránky. Počas prvej tretiny sme boli svedkami troch presilových hier, ktoré ostali nevyužité. V 14-tej minúte predviedol ukážkovú akciu Hrbáčik a skóroval priam ako z učebnice hokeja po výbornej prihrávke Mikeša, a tak zvýšil náskok Kráľov na 0:3. Hosťujúcich Kráľov prišiel na Zimný štadión do Banskej Bystrice podporiť aj Martin Tekáč – bývalý hráč a kapitán Paneuropa Kings, čo sme využili a poprosili ho o zhodnotenie prvej tretiny.

Martin Tekáč: „Na úvod musím povedať, že v tejto sezóne som videl zápas Paneurópy v Prešove a tento je môj druhý v poradí a je vidieť rozdiel v hernom výkone hráčov Paneurópy. Hráči pôsobia lepším dojmom, sršia energiou, majú dobrý pohyb a výborne korčuľujú. Postrehol som aj jednu veľmi dobrú systémovú vec, ktorú však neprezradím, čo je jednoznačne rukopis trénerovej práce (výborne KOPEC J). Celkový dojem je teda veľmi dobrý.“

Do druhej tretiny nastúpil domáci tím s nasadením, zvýšil svoju aktivitu a začal sa hrať agresívnejší hokej. Hneď na začiatku hosťujúci Podgorski vynikajúcim „forcheckingom“ vybojoval puk v rohu ihriska a posunul ho pred bránu osamotenému spoluhráčovi, čím chcel Kráľov dostať do ďalšej šance, ktorá sa tentokrát neskončila gólom. UMB neprestával vyvíjať tlak, s ktorým hosťujúci Bohuš úspešne bojoval až do 29-tej minúty, kedy domáci vďaka Brnčalovi prvý krát v tomto zápase skórovali. Domáci sa nevzdávali a bojovali o každý puk, čo sa im opäť vyplatilo v 39–tej minúte Mendelovim gólom. Niekoľko sekúnd pred koncom druhej tretiny po prihrávke Mikeša skóroval hosťujúci Hrbáčik a tak zvýšil náskok Kráľov.

Tretia tretina pokračovala zo strany domáceho tímu v rovnakom štýle. Vyvíjali neustáli nátlak, hrali agresívny hokej, no prekonať hosťujúceho Bohuša sa im nedarilo. Králi pravdepodobne začali oslavovať víťazstvo s lídrom v tabuľke príliš skoro, čo sa im v druhej polovici tretej tretiny vypomstilo. Domáci pritvrdili a v priebehu 12-tich minút sa im podarilo streliť tri góly. Skóre zápasu tak vyrovnali a začalo predĺženie, v ktorom sa taktiež nerozhodlo o víťazovi zápasu. Až 9-ty samostatný nájazd hosťujúceho Dušana Čechoviča rozhodol o tom, že Králi budú tí, ktorí si domov odnesú 2 body.

Tréner Peter Kopecký (Paneuropa KINGS): „Moje mužstvo nastúpilo veľmi dobre do zápasu, kde si myslím, že sme boli lepší v každej jednej činnosti oproti Banskej Bystrici a mrzí ma len to trochu, že v týchto ťažkých zápasoch máme ešte výkyvy a ku koncu zápasu spravíme jednu-dve chyby, čo sa nám vráti, tým, že sa trápime až do samostatných nájazdov.“