V poslednom prípravnom zápase KINGS porazili Gladiators Trenčín

pripravny-zapas-kings-gladiators

V poslednom prípravnom zápase KINGS porazili Gladiators Trenčín. V sobotňajšom zápase (23.09.2017) Paneuropa Kings vycestovali pod trenčiansky hrad Matúša Čáka, kde odohrali posledný prípravný zápas pred novou sezónou EUHL (European University Hockey League) proti Gladiators Trenčín.

Úvod zápasu sa niesol v komornej atmosfére a v prvej polovici prvej tretiny sme mohli vidieť zopár streleckých pokusov na oboch stranách, ktoré však ničím neohrozovali súpera. V 11.minúte sa o otvárací gól postaral nováčik v drese KINGS Filip Kundrát. O pár minút neskôr sme zvýšili skóre na 0:2. O gól sa postaral Ľubomír Halabrín, ktorý prišiel do KINGS z prvoligovej Skalice.

Gladiators Trenčín vstúpil do druhej tretiny s väčším nasadením a výsledkom bol rýchly kontaktný gól už v 3. minúte zápasu – 1:2. Už o dve minúty neskôr skóroval Nikolas Ketner, ktorý zabezpečil pre KINGS opäť dvojgólové vedenie. O pár minút neskôr sa KINGS ujalo pohodlného trojgólového vedenia. Postaral sa o to Halabrín, ktorý strelil svoj druhý gól v tomto zápase. Trenčania sa však nevzdávali a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. Pred koncom druhej tretiny sme inkasovali gól do šatne a skóre tak po druhej tretine bolo 2:4.

V tretej tretine boli KINGS prevažne aktívnejší. V 4.minúte KINGS zvýšili skóre na 2:5. Druhým dvojgólovým strelcom sa stal Filip Kundrát, ktorý strelil posledný gól zápasu. Králi tak porazili Gladiators Trenčín 2:6 a vo svojej príprave tak vyhrali všetky zápasy.

Rozhovory po zápase

Dušan Pribula – kapitán Paneuropa Kings: „Do prvého ligového zápasu máme týždeň a máme ešte čo vylepšovať. V obrannej činnosti sme robili chyby, utekali nám hráči. V tretej tretine sme prevzali kontrolu nad zápasom a dotiahli ho do víťazného konca. Brankár nás podržal a výsledok hovorí za všetko.“

Peter Kopecký – hlavný tréner Paneuropa Kings: „Zápas sa hral v komornej atmosfére. Oba tímy sme mali oklieštenú zostavu. Súper dokonca nastúpil len v trinástich hráčoch. Hráčov som musel navádzať na väčšiu agresivitu v súbojoch a motivovať ich k výkonu, keďže sa zápas hral v tréningovom tempe. Máme pred sebou ešte týždeň roboty a dúfam, že v pondelok sa vrátia chalani, ktorí boli chorí. Pevne verím, že vyskladáme tu správnu zostavu, ktorá nastúpi proti Plzni.“

Prvý ligový zápas odohráme 30.9.2017 o 19:00 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu proti Academics Plzeň. Po prvý krát bude počas celého zápasu zapnutá kocka a diváci budú mať tak oveľa väčší zážitok.