Študuj popri hokeji! Rozhovor s nováčikom Petrom Galisom

galiss2

Ako dlho sa venuješ hokeju?
Mám 21 rokov, hokej hrávam už od útleho detstva. V minulosti som hral v Juniorke za HC Slovan, v reprezentácií do 20 rokov kde sme získali tretie miesto na majstrovstvách a minulý rok v HC Bratislava.


Kde si sa dozvedel o KINGS?
Už keď som hral za HC Slovan, tak som sledoval vysokoškolskú ligu, lebo králi hrali na hlavnom štadióne (Ondreja Nepelu ) a po ukončení profesionálnej kariéry som prišiel sem. Je to možnosť ako sa môžem naďalej venovať hokeju a zároveň študovať na vysokej škole.

Ako sa ti s nami hrá respektíve spolupracuje?
Som spokojný, partia je super! Veľmi rýchlo som si zvykol, keďže sa s chalanmi veľmi dobre spolupracuje, či už na tréningoch alebo priamo na zápasoch. Chlapci majú skúsenosti, čo sa odzrkadľuje aj na ľade. Dúfam, že sa nám bude takto dariť aj na ďalej.
galis
Si spokojný s organizáciou?
Som až nadmieru spokojný! Máme množstvo kvalitných tréningov, ktoré sa berú seriózne. Máme všetko zabezpečené aj čo sa týka posilňovne. Každý zápas je vopred zorganizovaný manažérmi, takže sa môžeme v naplno venovať hre a nezaťažovať sa so zbytočnosťami.

Prečo práve Paneuropa KINGS?
Tento tím poznám asi najlepšie, čo sa týka hráčov aj trénerov, tak som vedel do čoho idem. Skoro so všetkými sa poznám aj osobne. Je tu dobré zázemie. Páči sa mi taktiež prístup a kolektív, radi sa stretávame aj vo voľnom čase, fungujeme ako jedna veľká rodina.

Čomu sa venuješ vo voľnom čase okrem hokeja?
Som prvák na Vysokej škole ekonómie, managemantu a verejnej správy v Bratislave. Čo je super, lebo tréningy mám blízko školy, tak si ušetrím zbytočné cestovanie. Škola mi umožnila mať individuálny študijný plán, takže sa to časovo všetko dá pekne  stíhať.  Okrem hokeja si zahrám aj iné športy v rámci zábavy ako napríklad basketbal. Rád cestujem po svete, najmä s priateľkou a kamarátmi.

Najbližšie sa môžete tešiť na skutočné derby medzi vicemajstrami Európskej univerzitnej hokejovej ligy 18.10.2017 o 19:15 na hlavnej ploche O.Nepelu https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/12045/paneuropa-kings-vs-umb-hockey-team-banska-bystrica