Nový tréner brankárov Peter Babkovič

Paneuropa Kings - Cavaliers Brno

Ako si sa dostal do tímu Paneuropa Kings?
Do tímu som sa dostal cez hlavného trénera Petra Kopeckého, s ktorým sme dlhoročný kamaráti, obaja pochádzame z Topoľčian. Bol to náhodný rozhovor. Ozval sa mi po dovolenke. Vedel som o jeho aktivite, že sa stal hlavný trénerom, spýtal sa ma, či by som mu nepomohol prísť len tak nezáväzne pomôcť na tréning, hlavne čo sa týka brankárov, poprípade by sme sa neskôr dohodli na ďalšej spolupráci.

 

Čo sa zmenilo po návšteve tréningu?
Hral som 13 rokov profesionálne hokej ako brankár a teraz mám tri roky civilné zamestnanie, po rozhovore s Peťom sa opäť vo mne oživili spomienky. Všetky zápasové rituáli. Tréning ma chytil za srdce, čo ma doviedlo k spolupráci. Som veľmi rád, že to dopadlo takto a môžem byť súčasťou tohto tímu aj celej organizácie, ktorá je výborná ako som mohol dnes vidieť.

Vedel si niečo o Paneuropa Kings a o EUHL?
Vedel som len čiastočné útržky, keďže Peťo hral za kráľov. Vedel som o existencií tejto ligy, ako funguje, prečítal som si pár článkov v novinách. Taktiež som vedel, že chlapci musia popri hokeji aj študovať, čo im umožňuje robiť naďalej to, čo ich baví ale aj to čo je pre ich osobný život dobré a dôležité. Môžu sa realizovať ďalej, prípadne sa posunúť na ďalšiu úroveň. EUHL môže byť len medzi stupienkom v ich kariére.

Ako hodnotíš kvalitu ligy?
Vidieť, že ju hrajú chlapci so skúsenosťami či už z mužskej kategórie alebo junioriek. Niektorí hrávali extraligu, niektorí prvú ligu mužov. Skoro každý si prešiel extraligou juniorky. Liga je stále vo vývine. V porovnaní s minulým rokom je to obrovský rozdiel. Myslím si, že organizácia a disciplína budú aj na ďalej stúpať. Tréningy majú hlavu aj pätu. Nacvičujú sa všetky situácie, ktoré sa môžu prejaviť na zápase. Chlapci to vedia aplikovať, čo je veľmi dobré.

Čo si myslíš o našich brankároch?
Lukáša Orlíka poznám osobne, je vývoja schopný brankár, ktorý vie naskočiť v každej situácií. Čo sa týka charakteru, je to výborný chalan do partie. Alexa som videl len pár krát, nechcem to zakríknuť, ale vyzerá, že má obrovský potenciál na to, aby sa stal najlepším brankárom ligy, uvidíme. Dobre sa s nim pracuje na tréningoch, verím že to tak bude pokračovať aj naďalej. Čo sa týka aj Maja, najmladšieho brankára nášho tímu, ktorý ma tiež dobré výsledky. Ak by aj niekto vypadol, určite nebude problém nájsť v tíme náhradu, keďže sú pomerne vyrovnaní.