Králi v derby prehrali. PLAY-OFF sa blíži.

Paneuropa Kings - Diplomats Pressburg

V nedeľu 25.2.2018 odohrali Králi svoj tretí zápas v nadstavbovej časti s bratislavským tímom Diplomats Pressburg. Bratislavské derby sa skončilo priaznivo pre tím domácich – Diplomats.

Paneuropa KINGS – Diplomats Presburg

4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie:  25. Lipovský (Kalináč, Rutkovský), 32. Lipovský (Kalináč), 42. Šimonič (Lipovský, Demo), 44. Lipovský (Šimonič) – 28. Takáč (Mašlanka, Ketner)

Vylúčenia: 2:2

Počet striel: 31:37

Rozhodcovia: Michal Orolín, Filip Crman, Adam Maškulka,

Paneuropa KINGS: Kolossov, Bohuš – Pribula, Tarabík, Naumov, Bílik, Záviš, Kučera, Ketner – Mikeš, Hrbáčik, Čechovič, Hubek, Klema, Podgorski, Mašlanka, Kundrát, Takáč, Klír, Jonášek

Diplomats Pressburg: Neumann – Demo, Michalička, Loydl, Múčka, Brincko, Rutkovský – Šoltís, Kalináč, Winkler, Kraus, Holeš, Zvara, Šimonič, Guryča, Mucha, Lipovský

Stretnutie sa začalo opatrne, oba celky si dávali pozor na súpera a snažili si brániť svojho brankára. Dobré bránenie sa odzrkadlilo aj na výsledku prvej tretiny, kedy ani jeden z tímov neinkasoval gól, aj napriek jednej presilovej hre domácich.

Skóre však v druhej tretine po krížnej nahrávke Kalináča otvoril Lipovský v
25-tej minúte. Minútu na to bol domáci Brincko vylúčený za nedovolené bránenie v hre, čo hosťujúci Králi využili. Mašlankovú strelu domáci Neumann vyrazil na hokeju hosťujúceho Takáča, ktorý úspešne zakončil a vyrovnal skóre stretnutia. Počas druhej tretiny sa hostia dostávali do mnohých šancí o čom hovorilo aj množstvo striel na domáceho brankára. Bohužiaľ sa im tieto šance nepodarilo premeniť a do konca zápasu už neskórovali.

Výborný výkon však predviedol domáci Lipovský, ktorý strelil v zápase tri góly a tým zabezpečil svojmu tímu pekné tri body.

Tréner Peter Kopecký (Paneuropa KINGS): „Spravili sme individuálne hrubé chyby hlavne na začiatku tretej tretiny, kde druhú tretinu sme odohrali výborne. Nepodarilo sa nám premeniť šance, ktoré sme mali a potom sa nám to vypomstili.“

Tréner Roman Varga (Diplomats Pressburg): „V zápase nám veľmi podržal brankár, zachytal nám vynikajúco, takže veľká vďaka. Povedali sme si, kde sme robili chyby v prvých dvoch tretinách, chalani si to vzali za „svoje“ a tá tretia tretina vyzerala inak ako tá druhá s piatimi strelami a je tam 4:1 nad Paneuropou, čo je náš najlepší výsledok s týmto tímom.“