Králi sú v semifinále!

Paneuropa Kings - Masaryk University

18.3.2018 odohrali Králi svoj druhý a zároveň posledný štvrťfinálový zápas na ľade súpera HC Masaryk Brno, kde sa rozhodlo o budúcom semifinalistovi.

HC Masaryk Brno – Paneuropa KINGS

3:4OT (1:0, 1:1, 1:2 – 0:1)

Góly a asistencie: 1. Brzobohatý (Bustin), 23. Grman (Kosorin, Florek), 60. Račický –
27. Hubek (Kléma), 46. Tarabík (Mikeš), 51. Ketner (Szabó, Hrbáčik), 64. Tarabík (Pribula, Szabó)

Vylúčenia: 6:10

Počet striel: 46:32

Rozhodcovia: Skopal Přemysl, Král Henrich, Komínek Roman, Měkýš Tomáš

Paneuropa KINGS: Bohuš (Kolossov) – Kučera, Tarabík, Záviš, Naumov, Pribula, Šotek, Ketner – Halabrín, Mašlanka, Čechovič, Bilik, Chachalák, Hubek, Hrbáčik, Kundrát, Szabó, Mikeš, Klém

UK Praha: Tichon (Holub) – Hamalčík, Karda – Šidák, Kučera, Korosin, Maršálek, Grman, Polesný , Grygera, Pernický – Pěška, Čtvrtníček, Biolek, Brzobohatý, Vaverka, Vlašín, Urban, Vomočil, Heža, Bustin, Florek, Račický

Od prvej sekundy sa hral rýchly a dynamický hokej do tela. Skóre stretnutia už v prvej minúte otvorili domáci, kde skóroval Brzobohatý. Náskok domácich v druhej tretine zvýšil Grman na 2:0. V druhej tretine sme boli svedkami ešte jedného gólu na strane hostí, kde sa presadil Hubek. Do tretej tretiny Králi nastúpili s presvedčením nie len skóre vyrovnať, ale dostať sa do vedenia. To sa im aj podarilo a do 59-tej minúty viedli 2:3. V 60-tej minúte však domáci Račický vyrovnal strelou hneď po buly v obrannom pásme Kráľov. V predĺžení jednoznačne dominovali hostia svojou strelou Tarabík zabezpečil Kráľom vytúžený postup do semifinále.

Poprosili sme trénera Kráľov Petra Kopeckého o zhodnotenie zápasu: „Mali sme slabý úvod, súper sa dostal do vedenia 2:0. Chýbal nám štart na puk a agresivita, čo sa nám v prvom zápase darilo. Tomu som aj nabádal chlapcov v šatni, aby sme sa vrátili k tomu, čo sme produkovali v prvom zápase. Myslím, že od polovice zápasu sa chlapci rozbehli, pomohli nám nejaké presilovky a vrátili sme sa do zápasu. Tretia tretina infarktová (haha), kde sme skóre otočili na 2:3 a súper niekoľko sekúnd pred koncom vyrovnal. Opäť bolo potrebné sa v šatni postaviť, dať hlavy hore a som hrdý na chalanov, že to zvládli tak ako to zvládli. Teraz sa tešíme na semifinále a dúfame, že naša cesta nekončí a ideme ďalej.“

26.3.2018 odohrajú Králi svoj prvý domáci semifinálový zápas, ktorý sa odohrá na Štadióne Ondreja Nepelu o 19-tej hodine. Týmto pozývame všetkých fanúšikov Kráľov a EUHL na tento zápas, kde budú opäť pripravené súťaže o hodnotné ceny – BMW M3, pobyt v Hoteli Tatra a iné.

O súperovi Kráľov sa rozhodne v najbližších dňoch. Sledujte nás na našej facebookovskej stránke Paneuropa Kings, alebo instagrame paneuropa_kings a buďte informovaný o blížiacom sa semifinále.