Zápas proti UMB Banská Bystrica Kráľom opäť nevyšiel

20161130090501-27d9d163

Včera boli chlapci z tímu Paneuropa Kings na prvom výjazde v práve prebiehajúcej sezóne EUHL. Cesty ich zaviedli do Banskej Bystrice, kde si opäť zmerali sily s UMB. Tieto dve mužstvá sa už spolu stretli pred dvoma týždňami v Bratislave. Zápas, ktorý vtedy odohrali, nepatril zrovna k tým najlepším a ani jeden tím nepredviedol obdivuhodný výkon. Naopak, včerajší zápas sa na ten predošlý ani zďaleka nepodobal. Hra bola rýchlejšia, akčnejšia, tiež agresívnejšia a zaujímavejšia. Domáci aj hostia hrali výborne. Súboj sa napokon skončil prehrou Paneuropa Kings 2:5.

Paneuropa Kings – UMB Banská Bystrica 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 28. Tarabík (Hubek), 32. Barták (Szabó, Pribula) – 7. Mendel (Kasanický), 12. Janák (Tenkel), 20. Drmaj (Koch, Nociar), 22. Mendel (Šeliga), 49. Mendel (Studený)

Vylúčení: 7:4

Zostavy:

Paneuropa Kings: Orlík #31 (Bohuš #30) – Kopecký #9, Tarabík #14, Hronec #81, Šotek #87, Rutkovský #24, Pribula #36, Divinec #88 – Petráš #22, Mlynčár #11, Krahulec #23, Fabo #17, Szabo #26 (C), Jurjak #90, Hubek #18, Jonášek #89, Guryča #19, Čechovič #12, Barták #25, Švec #15

Korytar #21 (Malatinec #30) – Koch #95, Nociar #62, Kandra #23, Michalčík #5, Kasanický #87, Studený #66, Rajčan #88 – Kamzík #20, Žáčik #32, Málus #19, Indrych #34, Majling #27, Ferleťjak #10, Šeliga #17, Brnčal #22, Mendel #93, Tenkel #33, Drmaj #18, Janák #89

Prvá tretina stretnutia nebola ničím výnimočná. Obom tímom sa pomerne ťažko rozbiehalo. Počas úvodných troch minút sa domácim úspešne darilo držať puk v súperovom obrannom pásme. Výbornú šancu mal Indrych, no Orlík strelu z pravej strany odrazil. Bystričania stále tlačili na bránu hostí, ale ich obranu sa nepodarilo prekonať. Konečne prišlo k otočeniu hry a puk sa dostal aj do útočného pásma Kráľov. Bartákova príležitosť zostala bohužiaľ nevyužitá a následne sa snažil skórovať Bystričan Nociar. Orlík strelu odrazil a puk sa opäť dostal do rúk Kráľom. V siedmej minúte bol vylúčený hráč Paneuropa Kings Pribula za napadnutie a toto sa hosťom stalo osudným. Krátko na to domáci skórovali a tak sa im v presilovke podarilo streliť prvý gól stretnutia. Gól dal Mendel a asistenciu si pripísal Kasanický. Stav bol 0:1 a zdalo sa, že Bystričanom stúplo sebavedomie. Zvýšili nátlak a v deviatej minúte to už už vyzeralo, že sa im opäť podarí stav zvýšiť, avšak neprešli cez obranu. Následne prišlo k vylúčeniu na strane domácich a na trestnú lavicu sa posadil Koch za napadnutie. Tu sa Králi chopili šance a mali niekoľko pekných príležitostí. Výborná akcia sa podarila Pribulovi, nanešťastie ostala nepremenená. V druhej polovici prvej tretiny tlačili hostia na domácich viac. Za zrazenie na mantinel bol na dve minúty vylúčený Kasanický z tímu UMB. Bratislavčania však presilovku nevyužili, naopak skórovať sa opäť podarilo Bystričanom. V dvanástej minúte sa do nebezpečného úniku dostal Tenkel, ktorého strela sa odrazila od Orlíkových betónov, v zápätí ju Janák dorazil a zvýšil tak stav na 0:2. Nasledovali dve vylúčenia v tíme Paneuropa Kings, jedno za nebezpečnú hru vysokou hokejkou, druhé kvôli príliž veľa hráčom na ľadovej ploche. Počas tohto výrazného oslabenia sa dalo napätie krájať, no napriek niekoľkým pekným príležitostiam sa domácim v presilovke nepodarilo skóre zvýšiť. V posledných minútach vyvíjali Bystričania veľký nátlak na súpera a len pár sekúnd pred zaznením sirény Rajčanova priama strela skončila v bráne Paneuropa Kings. Prvá časť zápasu sa tak skončila 0:3.

20161130090626-84393b48

Ďalšia tretina sa začala rýchlo a akčne a hneď v prvých minútach sa UMB Banská Bystrica podarilo opäť stav zvýšiť na 0:4. Králi sa však nevzdávali a puk dostali do svojho útočného pásma, kde ho dlhú chvíľu podržali. Do nebezpečného úniku sa dostal Szabó, ktorého strela však skončila v lapačke brankára. Nie dlho na to sa k puku dostal Tarabík a premenil svoju šancu keď puk prešiel pomedzi betóny domáceho brankára. Asistenciu si pripísal Hubek a stav stretnutia bol 1:4. V dvadsiatej deviatej minúte dostali menší trest hráči z oboch tímov. Pribula a Šeliga odkorčuľovali na trestnú lavicu za hrubosť. Počas hry štyroch na štyroch nepadol žiaden gól. Menší trest za hákovanie dostal hráč z tímu UMB Nociar. Počas tejto presilovky sa Kráľom podarilo skórovať. V tridsiatej druhej minúte si pekne rozohrali, prekľučkovali cez súperovu obranu, zmiatli brankára Korytara a puk z ľavej strany cez neho prešiel. Gól dal Barták a asistenciu si pripísali Szabó a Pribula. Stav sa znížil na 2:4. Tu domáci znervózneli a začali hrať tvrdšie. Za podrazenie bol na dve minúty vylúčený Rutkovský. Počas týchto dvoch minút sa puk prelieval zo strany na stranu a oba tímy mali skvelé príležitosti. Hráčovi UMB Mendelovi sa nepodarilo dať gól po to, čo sa jeho strela odrazila od žŕďky. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou bol vylúčený Janák z tímu domácich. V posledných minútach sa ešte Králi snažili zmeniť stav stretnutia. Kopeckého strela skončila v ľavej lapačke brankára a im sa tak ani v presilovke nepodarilo premeniť. Na konci tretiny dostal osobný trest do konca zápasu hráč Paneuropa Kings Barták.

20161130090612-ea973964

Tretia tretina sa tiež niesla v rýchlom tempe. Niekoľkokrát sa schylovalo aj k fyzickým súbojom. Počet striel bol na oboch stranách vyrovnaný. Vynikajúcu šancu mal Guryča, bohužiaľ strela neprešla cez súperovho výborného brankára. Prišlo ďalšie vylúčenie v tíme Bratislavčanov. Menší trest za hákovanie dostal Divinec. Bystričania sa snažili presilovku využiť. Do nebezpečného úniku sa dostal Kamzík, Orlík však puk odrazil. V štyridsiatej deviatej minúte sa Bystričanom podarilo zmiasť hosťujúceho brankára a Mendel pretlačil puk z ľavej strany do brány. Asistenciu si pripísal Studený a skóre bolo 2:5. Králi sa stále nevzdávali a tlačili na súperovu obranu. V poslednej minúte sa im ešte takmer podarilo skórovať. Stretnutie sa však napokon skončilo ich prehrou. Bystričania sa tak tešia už z druhej výhry nad Paneuropa Kings.

20161130090746-3c634a99