Prvýkrát v histórii EUHL sa podarilo hráčom Diplomats Pressburg poraziť tím Paneuropa Kings

paneuropa_kings_act1019

Včerajšie bratislavské derby na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu prinieslo napínavé stretnutie. Králi nakoniec podľahli Diplomats Pressburg 3:4 po predĺžení.

Paneuropa Kings – Diplomats Pressburg 3:4 (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)

Góly a asistencie: 8. Mlynčár (Kopecký, Krahulec), 34. Čechovič (Jurjak, Mašlanka), 38. Guryča – 13. Mucha (Faktor, Just), 47. Holeš (Podgorski), 51. Demo (Winkler, Zvara), 65. Mucha (Čáni)

Zostavy:

Paneuropa Kings: Orlík #31 (Bohuš #30) – Kopecký #9, Tarabík #14, Divinec #89, Rutkovský #24, Pribula #36, Hronec #81, Šotek #87, Ketner #91 – Mlynčár #11, Čechovič #12, Mašlanka #22, Hubek #18, Guryča #19, Krahulec #23, Švec #15, Szabo #26, Takáč #88, Barták #25, Jurjak #90, Fabo #17

Diplomats Pressburg: Pravda #31 (Pardubský #1) – Demo #5, Karaba #16, Múčka #22, Brincko #33, Faktor #55, Just #71 – Podgorski #8, Hegely #11, Studený #13, Kovácsik #14, Kraus #17, Zvara #68, Mucha #69, Winkler #83, Šoltis #84, Čáni #88, Hudcovský #94, Holeš #97

Prvá časť zápasu sa začala vo vysokom tempe. Od prvej minúty bolo jasné, že si oba celky nič nedarujú. Diváci mohli vidieť niekoľko tvrdých fyzických súbojov. Králi hneď na začiatku zavreli súpera v obrannom pásme a vytvorili si zopár príležitostí. Stav sa však nezmenil. V ôsmej minúte sa dostali do šance Diplomati, tá ale po výbornej akcii Čániho a Šoltisa ostala nevyužitá. Následne Králi založili protiútok. Mlynčár skóroval a asistenciu si pripísali Kopecký a Krahulec. Nasledovalo vylúčenie v tíme Diplomats Pressburg za faul kolenom. Počas presilovky sa Kráľom podarilo vytvoriť si zopár šancí, no žiadnu nepremenili. V dvanástej minúte sa v ich oslabení natlačil pred Orlíkovú bránku Mucha, vďaka ktorému sa podarilo Diplomatom stav zápasu vyrovnať. Do veľkej príležitosti sa pri nebezpečnom úniku dostal aj Holeš, avšak strela skončila v Orlíkovej lapačke. Stav ostal vyrovnaný – 1:1.

V nasledujúcej tretine hráči Paneuropa Kings začali oveľa lepšie. Zvýšili počet striel na bránu a boli ofenzívnejší. Hneď v druhej minúte sa im takmer podarilo dostať opäť do vedenia. Do samostatného nájazdu sa v oslabení dostal Fabo, ktorý ale trafil iba hornú žŕdku. Následne Diplomati trošku Kráľov potrápili a do nebezpečných šancí sa dostali Faktor aj Podgorski. Našťastie sa im v presilovke nepodarilo dať gól. Hralo sa zo strany na stranu a diváci mohli vidieť výborný hokej. Oba tímy sa snažili stav zvýšiť vo svoj prospech. Nakoniec sa to podarilo hráčom z Kings. Po strele Mašlanku a následnej dorážke Jurjaka, sa puk od súperovho brankára Pravdu odrazil Čechovičovi priamo na hokejku. Králi viedli 2:1. Diplomati na to chceli rýchlo odpovedať, avšak podcenili obranu a tak sa ku koncu druhej tretiny podarilo tímu Paneuropa Kings opäť skórovať. Guryča sa natlačil z pravej strany a zvýšil stav na 3:1.

paneuropa_kings_act1068

Králi vstupovali do tretej tretiny s výhodou dvojgólového rozdielu. Po viacerých neúspešných pokusoch oboch tímov zmeniť skóre zápasu, sa v siedmej minúte po Podgorskeho strele podarilo Holešovi dostať k puku a skóre znížil na 3:2. Po tejto akcii stúplo sebavedomie Diplomatov a veľmi dlho tlačili na súperovu bránku. Vyčerpaný Orlík statočne odolával veľkému množstvu striel. Diplomati tlak neustále stupňovali, až sa nakoniec k strele spomedzi kruhov dostal osamotený Demo a jeho strela z prvej prekĺzla Orlíkovi popod betóny. Stav bol vyrovnaný 3:3. Krátko na to došlo k vylúčeniu na oboch stranách a v hre štyroch proti štyrom sa puk znova prelieval zo strany na stranu. Oba tímy chceli vsietiť rozhodujúci gól v riadnom hracom čase. V posledným minútach sa Diplomati dostali do šance, keď sa Zvara z rohu natlačil pred bránu a následne zakončoval Kraus. Radosť im však zmarili rozhodcovia, ktorí po posúdení uznali, že útočiaci hráč bol v bránkovisku. Záverečné sekundy tejto tretiny boli pre Kráľov naozaj nebezpečné a súperi nešetrili na strelách. Skóre však ostalo nezmenené a hra sa musela predlžovať.

Podľa pravidiel EUHL sa predĺženie hrá päť minút, traja proti trom. V tretej minúte predĺženia sa do samostatného úniku dostal Krahulec, ktorému sa do jazdy hodil protihráč Faktor. Rozhodca najprv nariadil samostatný nájazd, ale po následnej porade s kolegami usúdili, že brániaci hráč najprv trafil puk a až potom protihráča. V poslednej minúte predĺženia sa Diplomatom podarilo vsietiť víťazný gól. Rozhodujúce slovo mal Mucha a bratislavské derby tak skončilo víťazstvom Diplomats Pressburg 3:4 po predĺžení.

paneuropa_kings_act1093

Hlavný tréner Diplomatov, Roman Varga, sa po zápase takto vyjadril: „Myslím že chlapci pracujú, máme nejaké výpadky ako každý tím tak, ako sme mali v tomto zápase v druhej tretine, ale myslím si, že sme sa do toho dobre vrátili, že sa nám podarilo aj s trénerom opäť nabudiť  tím po druhej prestávke. Výsledok tam je, tlak tam bol a chalani majú veľa energie, veľa pracujú a takto to vyzerá.“

Tréner Paneuropa Kings, Juraj Sýkora, popísal koniec zápasu takto:Po druhej tretine sme chalanom s trénermi prízvukovali, aby pokračovali v hre, akú predvádzali v druhej tretine, aby aktívne korčuľovali, hrali s pukom. Evidentne nám to nevyšlo, dostali sme góly po našich chybách a prehrali sme tak zápas.