Paneuropa Kings ukázali, že sú naďalej pánmi domáceho ľadu. Prešovčania odišli domov sklamaní.

kings1

Posledná februárová nedeľa priniesla na Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave veľa napätia. Po poslednom nevydarenom zápase Paneuropa Kings proti UK Praha, sa včera Kráľom podarilo ukázať, že patria do play-off a s cieľom minimálne obhájiť svoje vicemajstrovstvo z minulého roka, sa posúvajú v tabuľke vyššie a vyššie. Unipo Warriors z Prešova, ktorí sú nováčikmi v Európskej univerzitnej hokejovej lige sa snažili držať tempo. To sa im takmer počas celého stretnutia darilo, avšak posledná tretina patrila domácim a tým sa podarilo ukončiť hru dvojgólovým rozdielom v ich prospech stavom 9:7.

Paneuropa Kings – UNIPO Warriors 9:7 (1:2, 2:2, 6:3)

Góly a asistencie: 8. Szabó, 21. Mlynčár (Tarabík, Guryča), 31. Hrbáčik (Szabó, Šotek), 41. Hronec (Hrbáčik), 44. Čechovič (Szabó), 44. Guryča (Klema), 54. Hrbáčik (Szabó, Hronec), 56. Hrbáčik (Hronec, Szabó), 60. Szabó (Čechovič, Hrbáčik) – 1. Lopaček, 13. Magic (Lopaček, Paľa), 29. Lopaček (Dimun), 38. Mihál (Mistrík, Lopaček), 49. Magic (Hrivňak), 53. Masaryk, 55. Lopaček (Dimun)

Vylúčenia: 3:6

Zostavy:

Paneuropa Kings: Orlík #31 (Bohuš #30) – Tarabík #14, Pribula #36, Šteffko #24, Šotek #87, Divinec #17, Hronec #81, Klema #25, Mlynčár #11, Guryča #89, Jurjak #90, Hrbáčik #22, (C) Szabó #26, Mikes #91, Hubek #18, Takáč #88, Jurček #9, Čechovič #12, Mašlanka #23, Krivoš #15

UNIPO Warriors: Cmorej #1, Konečný #2, Maliňak #4, Hrušovský #6, Choma #8, Magic #9, (C) Lopaček #10, Štofanik #11, Mistrík Jakub #12, Masaryk #13, Mihál #14, Vinc #15, Starovič #16, Socha #17, Hrivňak #18, Paľa #19, Dimun #21

Chalani sa ani nestihli poriadne rozkorčuľovať a už padol prvý gól. Hneď v 1. minúte zápasu sa hosťom podarilo skórovať, keď sa Lopáček dostal do nebezpečného úniku a zmiatol súperovu obranu. Domáci brankár Orlík od prekvapenia nestihol zareagovať a puk sa ocitol v jeho bránke. No napriek tomu, že sa stretnutie začalo zhurta, bola prvá tretina pomalá. Medzi hráčmi tímu Paneuropa Kings bolo cítiť nervozitu a mohli sme vidieť viacero chýb a nepresností. Dostali sa do niekoľkých pekných príležitostí, no skóre sa im nepodarilo vyrovnať. V 6. minúte sme videli útočné akcie zo strany súpera, ale Orlík vo všetkých prípadoch výborne zasiahol a strely končili v jeho lapačke alebo sa mu ich podarilo úspešne odraziť. Kráľov do hry vrátil kapitán ich tímu Patrik Szabó po tom, ako prekľučkoval cez prešovskú obranu a jeho rýchla a prudká strela prenikla pomedzi brankárové betóny. V 8. minúte bol tak stav vyrovnaný. Počet striel na bránku začal byť taktiež vyrovnaný na oboch stranách. V 13. minúte sa do vedenia opäť dostali hostia. Magicovi sa úspešne podarilo zúžitkovať Lopáčkovu prihrávku a ďalší gól bol na svete. Tímu UNIPO Warriors opäť stúplo sebavedomie a darilo sa im puk držať v útočnom pásme. Samozrejme by to nebola poriadna hra, keby neprišlo k vylúčeniam. Hneď k niekoľkým prišlo v tíme hostí ku koncu prvej časti zápasu. Za hákovanie dostal menší trest Dimun a iba pár sekúnd po ňom si na trestnú lavicu sadol jeho spoluhráč Masaryk za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. V tejto výraznej presilovke na Kráľom nepodarilo dať gól aj napriek tomu, že sa tieto minúty odohrávali výlučne v ich útočnom pásme. Po návrate vylúčených hráčov na ľad sa hra otočila a Warriors zaútočili na Orlíkovú bránku. Štofanik pekne vystrelil, ale súperov brankár zakročil a puk skončil zachytený medzi jeho betónmi. V poslednej minúte dostal trest za nedovolené bránenie hráč z Prešova Socha. Úvodná časť hry sa skončila nepriaznivým stavom pre domáci tím – 1:2.

kings2

Druhá tretina začala pretrvávajúcim oslabením v tíme Warriors. Toto sa podarilo využiť Mlynčárovi a strelil vyrovnávajúci gól. Po Tarabíkovej a Guryčovej asistencii sa dostal pred súperovho brankára, ktorý jeho prvú strelu odrazil, Mlynčár sa ale nevzdal a puk dorazil. V 21. minúte bol tak stav opäť vyrovnaný. Tempo hry sa zlepšilo, bolo vidieť zrýchlenie. Puk sa prelieval z jednej strany na druhú. V 29. minúte zvýšil skóre Lopáček z mužstva Warriors. Od Dimuna dostal výbornú nahrávku medzi obrancov a v samostatnom nájazde prestrelil brankára Orlíka. Stav bol 2:3. Ani nie o dve minúty sa Kráľom na tento gól podarilo odpovedať rýchlou akciou Hrbáčika, ktorému asistoval kapitán Szabó. Chvíľu na to bol vylúčený domáci hráč Pribula za nedovolené bránenie v hre. Medzi chlapcami sa začala prejavovať nervozita a agresia a pár krát sa schyľovalo k fyzickým súbojom. Trest za hrubosť dostali Šotek a Paľa. Klema a Tarabík sa prekorčuľovali do obranného pásma hostí a ohrozovali brankára. Bohužiaľ však bola táto akcia neúspešná. Čechovičovi sa taktiež dostal puk niekoľko krát na hokejku a keď sa dostal pred bránku, pokúsil sa zmiasť súperovho gólmana prihrávkou na spoluhráča, ktorý to ale nečakal a šanca zostala nevyužitá. V 36. minúte bol znova vylúčený Šotek z Kings. Prešovčania nezaháľali a Mihál v presilovke zvýšil stav na 3:4.

kings3

Vstup do poslednej tretiny bol rovnako veľmi rýchly a akčný. Po prihrávke Hrbáčika sa za domáci tím presadil Hronec a stav stretnutia bol opäť vyrovnaný. Tento zápas bol ako na hojdačke, najmä v tejto tretine. Góly padali jeden za druhým, až mali diváci problém ich všetky očami zachytávať a rozhodcovia pískať. Za hákovanie sa v 43. minúte na trestnú lavicu posadil Mlynčár. Paneuropa Kings znova hrali v oslabení, to im však nezabránilo zahájiť útok a premeniť. Szabó sa dostal do nebezpečného úniku a tesne pred bránou prihral Čechovičovi, ktorý dostal puk cez brankára. Krátko na to bol za podrazenie vylúčený hráč UNIPO Warriors Hrušovský. Počas presilovky sa Králi dostali do dvojgólového vedenia po Guryčovom výbornom zákroku. V 45. minúte bol vylúčený Prešovčan Starovič. Hostia sa zo všetkých síl snažili v oslabení ochrániť svoju bránku a v plnej zostave sa im potom podarilo znížiť na 6:5. Strojcom gólu bol Magic a asistenciu si pripísal Hrivňák. Ani nie štyri minúty na to padol ďalší vyrovnávajúci gól. Strelil ho hráč tímu UNIPO Warriors Masaryk. Posledné minúty stretnutia boli veľmi svižné. V 54. minúte skóre zvýšili Králi, keď Hrbáčik po Szabovej a Hroncovej rýchlej výmene puku, z pravej strany dostal puk do bránky. 18. sekúnd na to Prešovčania vyrovnali na 7:7. To sa domácim nepáčilo a ukázali, že sa tak ľahko nedajú. Hrbáčik zvýšil na 8:7. Hostia si mysleli, že im nebude robiť problém si držať tempo a dať ďalší gól. Mýlili sa, pretože posledný gól tohto derby strelil v poslednej minúte Szabó. Warriors tak odchádzali z hlavného mesta sklamaní a Paneuropa Kings sa tešili z vybojovaného víťazstva.

Autor: Karolína Doktoríková                                                                                                                                                 Foto: StarLine Photography