Paneuropa Kings si pripísali ďalší bod do tabuľky

paneuropa_kings_act1972

Na ľade Zimného štadiónu Ondreja Nepelu sa v stredu proti sebe postavili domáci celok Paneuropa Kings a tím zo susedného Poľska 1928 KTH Krynica. Hostia z Poľska sú úplnymi nováčikmi v Európskej univerzitnej hokejovej lige a proti Kráľom si zahrali prvýkrát. Napriek tomu, že toto bol iba ich štvrtý zápas, darí sa im zatiaľ mimoriadne dobre a pre domácich neboli ľahkým orieškom. Už od úvodného buly bolo cítiť napätie a vzrušenie a bolo jasné, že tento súboj nebude ľahký pre ani jeden z tímov.

Paneuropa Kings – 1928 KTH Krynica 5:6 (1:2, 0:0, 4:3 – 0:1)

Góly a asistencie: 4. Petráš, 49. Takáč (Ketner), 49. Krahulec (Ketner, Szabó), 54. Mlynčár (Petráš, Krahulec), 55. Jonášek (Takáč) – 6. Alimov, 17. Alimov (Smirnov), 44. Pestikov (Pasinov), 52. Pomorstiev, 60. Polinin, 64. Smirnov

Vylúčení: 3:5

Zostavy:

Paneuropa Kings: Orlík #31 (Bohuš #30) – Kopecký #9, Hronec #81, Šotek #87, Rutkovský #24, Pribula #36, Divinec #88 – Petráš #22, Mlynčár #11, Krahulec #23, Takáč #17, Szabo #26 (C), Jurjak #90, Hubek #18, Jonášek #89, Guryča #19, Čechovič #12, Barták #25, Švec #15, Ketner #91, Mašlanka #14

1928 KTH Krynica: Bek #84 – Dudkiewicz #91, Muratov #55, Pestikov #88, Pomortsev #92, Sizov #37, Smirnov #14, Lomaev #81, Sokolovskiy #17, Vorobyev #21, Yuzlenko #9, Chikida #44, Galushkia #61, Bashirov #22, Latiuk #18, Polinin #13, Grebla #23, Alimov #99

Zápas sa začal zhurta, Králi sa hneď v úvode dostali do šance, na čo hostia v zápätí regaovali protiútokom a tak sa puk od začiatku prelieval z jednej strany na druhú. Mohli sme vidieť rýchly a pekný hokej. V 3 minúte sa do skvelej príležitosti dostal domáci Švec, avšak bránku nakoniec netrafil a šancu nepremenil. Niekoľko striel zo strany hostí skončilo v lapačke výborného Orlíka. Prvý gól zápasu sa v 4 minúte podarilo streliť hráčovi Paneuropa Kings Petrášovi po tom, čo jeho strela prešla pomedzi betóny súperovho brankára. Bolo vidno, že chlapci sa na tento zápas poriadne pripravovali a hra bola rýchlejšia a akčnejšia. Králi sa neustálle tlačili na súperovu bránu a počtom striel viedli nad hosťami. V 6 minúte sa však k puku dostal poľský hráč Alimov a jeho strela prešla poza Orlíka. KTH Krynica vyrovnali skóre na 1:1. Chalani z Bratislavy však stále vyvíjali nátlak na súperovu obranu. Puk sa väčšinou držal v útočnom pásme domácich. Hostia sa snažili útoky oplácať ale Králi stále odolávali. V 12 minúte si na trestnú lavicu sadol hráč z tímu Paneuropa Kings Divinec za podrazenie. Poľskému tímu sa počas presilovky nepodarilo premeniť ani jednu šancu. Do nebezpečného úniku sa potom dostal Pestikov, Orlík však opäť výborne ubránil. V 15 minúte bol vylúčený ďalší hráč Paneuropa Kings Barták, pretože bolo priveľa hráčov na ľadovej ploche. V tejto presilovke hostia domácich potrápili, Yuzlenkova nebezpečná strela sa odrazila od ľavej žŕďky. V 17 minúte sa Krynici podarilo zvýšiť stav. Poľský tím potrápil oslabených Bratislavčanov a po skvelej rozohrávke sa Alimovovi opäť podarilo prekonať Orlíka. Asistenciu si pripísali Smirnov a Muratov. V posledných minútach sa Králi ešte snažili vyrovnať skóre, no bohužiaľ neúspešne. Prvá tretina sa skončila za stavu 1:2.

paneuropa_kings_act1998

Druhá časť stretnutia sa začala penaltou pre KTH Krynica za meškanie, vylúčený na dve minúty bol Vorobyev. Napriek tomu, že Králi sa dostali do niekoľkých pekných príležitostí, nepodarilo sa im počas presilovky vyrovnať. Čechovičova strela skončila v brankárovej lapačke. Počtom striel stále vyhrávali Paneuropa Kings aj napriek tomu, že stav bol 1:2. V 28 minúte domáci perfektne odolali nátlaku zo strany hostí, ktorým sa napokon podarilo počet striel vyrovnať. Menší dvojminútový trest za seknutie dostal Polinin z tímu KTH Krynica. Kapitán domáceho družstva Szabó mal niekoľko pekných šancí, rovnako aj Pribula, ktorého odrazenú strelu sa chalanom takmer podarilo doraziť. V presilovke nepadol žiadny gól. Do nebezpečného úniku sa dostal Pestikov Králi však gólu zabránili. Dvakrát sa snažil vyrovnať skóre Švec, obe šance ale ostali nepremenené. V posledných sekundách sa chalani z Krynice ešte snažili skórovať, no Orlík výborne zakročil. Druhá tretina tak bola bezgólová a skončila sa za stavu 1:2.

paneuropa_kings_act2053

Posledná tretina sa začala tvrdo a agresívne. Králi sa nevzdávali a stále bojovali. V 44 minúte sme mohli vidieť skvelý zákrok Orlíka, ktorý odolal tlaku zo strany hostí. Iba pár sekúnd na to však puk prenikol pomedzi jeho betóny a KTH Krynica zvýšila na 1:3. Gól dal Pestikov a asistenciu si pripísal Bashirov. Od tohto momentu začalo napätie ešte viac stúpať. Na ľade bola hustá atmosféra a my sme mohli vidieť niekoľko fyzických súbojov. Za faul lakťom na trestnú lavicu odkorčuľoval Yuzlenko z poľského tímu. Kráľom sa v presilovke napriek veľkej snahe nepodarilo skóre znížiť. V 47 minúte sa pobil Dudkiewicz so Švecom a obaja tak boli vylúčený za hrubosť. Krátko na to, si k nim prisadol aj Bashirov za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. V hre troch proti piatim sa po peknej rozohrávke podarilo streliť gól Takáčovi z tímu Paneuropa Kings. Asistenciu si pripísal Ketner. Stav 2:3 však vydržal iba pár sekúnd pretože Kráľom sa opäť podarilo prekonať súperovu obranu. Petrášovi sa podarilo puk z pravej strany pretlačiť poza brankára a dať tak vyrovnávajúci gól. Asistovali mi pri tom Ketner a Szabó. Na toto hostia rýchlo reagovali a potrápili Orlíka, ktorý napokon podľahol a v 52 minúte sa tímu KTH Krynica opäť podarilo zvýšiť na 3:4. Skóroval Pomortsev. Králi ďalej útočili a stále sa točili okolo súperovej bránky. Prekonať ich gólmana nebolo vôbec také jednoduché. V 54 minúte unavený brankár ale nestihol zareagovať keď mu prudká strela Mlynčára prešla ponad rameno a Paneuropa Kings vyrovnali stav na 4:4. O minútu na to skóroval aj Jonášek, ktorý po Takáčovej asistencii, z pravej strany dostal puk do bránky. Skóre zvýšil na 5:4. Hostia začali byť ešte agresívnejší a za každú cenu sa snažili stav stretnutia zmeniť. V takmer poslednej sekunde zápasu sa ich hráčovi Poloninovi podarilo streliť vyrovnávajúci gól. Muselo sa predlžovať.

paneuropa_kings_act2121

V päťminútovom predĺžení hrali traja na troch a oba tímy mali niekoľko pekných príležitostí. V štvrtej minúte predĺženia dal rozhodujúci gól stretnutia Smirnov a KTH Krynica tak porazili Paneuropa Kings 5:6. Králi si pripísali ďalší bod do tabuľky.