Na zápase Paneuropa Kings a UMB Banská Bystrica si minútou ticha uctili Mareka Svatoša

zapas-1

Hráči tímu Paneuropa Kings majú za sebou ďalší zápas. V štvrtom kole Európskej univerzitnej hokejovej ligy ich porazili chlapci z UMB Banská Bystrica. Napriek tomu, že padol vysoký počet gólov, stretnutie prebiehalo v pomerne komótnom tempe. Toto nikto nečakal, kedže na ľade bojovali minoloční semifinalisti. Králi však nestrácajú nádej a už opäť poriadne trénujú na ďalšie meranie síl. Na začiatku včerajšieho stretnutia  sme si po vypočutí štátnej hymny uctili minútou ticha zosnulého bývalého slovenského reprezentanta Mareka Svatoša.

marek-svatos

Paneuropa Kings – UMB Banská Bystrica 3:8 (0:1, 3:5, 0:2)

Góly a asistencie: 27. Petráš (Šotek), 30. Guryča (Hubek), 38. Petráš (Hronec) – 8. Janák (Koch), 23. Šeliga (Brnčal, Studený), 25. Kamzík (Nociar, Málus), 27. Šeliga (Studený), 29. Brnčal (Mendel), 34. Brnčal (Tenkel), 55. Koch (Mendel), 59. Brnčal (Indrych, Ferleťjak)

Vylúčení: 6:3

Zostavy:

Paneuropa  Kings: Orlík #31 (Bohuš #30) – Kopecký #9, Tarabík #14, Hronec #81, Šotek #87, Rutkovský #24, Pribula #36, Divinec #88 – Petráš #22, Mlynčár #11, Krahulec #23, Fabo #17, Szabo #26 (C), Jurjak #90, Hubek #18, Jonášek #89, Guryča #19, Čechovič #12, Barták #25, Švec #15

UMB Banská Bystrica: Korytar #21 (Malatinec #30) – Koch #95, Nociar #62, Kandra #23, Michalčík #5, Kasanický #87, Studený #66, Rajčan #88 – Kamzík #20, Žáčik #32, Málus #19, Indrych #34, Majling #27, Ferleťjak #10, Šeliga #17, Brnčal #22, Mendel #93, Tenkel #33, Drmaj #18, Janák #89

Úvod zápasu ovládli hostia z Bystrice, ktorí sa hneď dostali do viacerých pekných šancí. V druhej minúte prišlo k prvému vylúčeniu a to na ich strane. Na trestnú lavicu odkorčuľoval Michalčík za hákovanie. V presilovke sa snažil skórovať Mendel, ktorý sa dostal do peknej príležitosti, ale tu jeho priamu strelu výborne zachytil Orlík. Prvú presilovku zápasu sa tak hráčom UMB nepodarilo premeniť. V šiestej minúte sa pred súperovu bránu natlačili Mlynčár a Fabo, avšak puk cez Korytara nedostali. Na túto akciu odpovedali bystričania strelou Petráša, ktorú zablokoval Kopecký. Pár sekúnd na to nasledovalo vylúčenie na strane Paneuropa Kings. Jonášek dostal menší trest za seknutie. Toto oslabenie v tíme Kráľov prinieslo hosťom šťastie a v siedmej minúte padol prvý gól stretnutia. Janák prestrelil brankára Orlíka, asistenciu si pripísal Koch. Chvíľu na to predviedli Bystričania ďalší pekný útok na Orlíkovú bránu, tomu sa však podarilo famózne ubrániť. Ku koncu prvej tretiny bol na dve minúty vylúčený hráč Kings Pribula za hákovanie. Po tridsiatich sekundách sa hostia dostali do výbornej príležitosti ale skvelého Orlíka neprekonali. Tesne pred zaznením sirény sa pokúsil skórovať Hubek, avšak neúspešne. Prvá časť stretnutia sa tak končí za stavu 0:1.

zapas-2

Druhá tretina sa už niesla v rýchlejšom tempe. Za hru vysokou hokejkou bol v prvých sekundách vylúčený kapitán tímu Paneuropa Kings Patrik Szabó. Hráčom UMB sa počas presilovky nepodarilo premeniť ani jednu šancu. Krátko po tom, čo bol na ľade opäť rovnaký počet hráčov na oboch stranách, sa Šeligova strela odrazila od ľavého horného vinkľu a puk trafil bránku domácich. Bystričania tak zvýšili skóre na 0:2. Asistenciu si pripísal Brnčal a Studený. Králi hru pritvrdili a snažili sa stav znížiť. Puk sa dlho držal v súperovom obrannom pásme. Szabova priama strela neprešla poza Korytara a hra sa rýchlo vrátila do nebezpečnej blízkosti Orlíkovej brány. V 25 minúte dal Kamzík gól popri pravom betóne, po nezvládnutej akcii domáceho gólmana. Stav 0:3 sa snažil znížiť Hubek ale jeho strela bola odrazená. Ďalší gól do bránky domácich padol v 27 minúte, kedy puk prešiel popod Orlíkové betóny. Skóroval opäť Šeliga a asistenciu si pripísal Studený. 30 sekúnd na to Králi odpovedali vynikajúcim útokom a Petrášovi sa podarilo prestreliť brankára. Asistenciu si pripísal Šotek. Paneuropa Kings tak znížili skóre na 1:4. A tu začali góly naozaj padať jeden za druhým. V 29 minúte domáci nezvládli obranu a hostia opäť hviezdili. Po asistencii, ktorú si pripísal Mendel, sa cez Orlíka dostala Brunčalova strela. Ani nie minútu na to sa stav 1:5 podarilo Kráľom znížiť na 2:5. Šancu premenil Guryča a asistoval mu Hubek. Napätie na štadióne sa stupňovalo a domáci nestrácali nádej na vyrovnanie. Takmer sme mohli byť svedkami bitky, ktorej ale našťastie rozhodcovia zabránili. Presne v polovici zápasu Králi vymenili brankára, chytať začal Bohuš. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou sa na trestnú lavicu posadil bystrický hráč Indrych. Toto oslabenie ale hosťom nezabránilo v tom aby udržali puk v útočnom pásme a po silnom nátlaku na Bohušovu bránku sa Brunčalova strela cez ľavý roh dostala poza bratislavského gólmana. UMB Banská Bystrica viedli nad Paneuropa Kings 2:6. Králi zabrali a do nebezpečného úniku sa dostal kapitán tímu Szabó, ktorý šancu nepremenil. Súpera potrápili niekoľkými strelami a napokon sa im opäť podarilo znížiť skóre na 3:6. Gól opäť stlelil vynikajúci Petráš a asistenciu si pripísal Hronec. Koniec druhej tretiny sa niesol v pomalšom tempe a ani jeden tím sa nedostal do výraznejších šancí.

zapas-3

V prvých minútach poslednej časti stretnutia prišlo k niekoľkým nebezpečným únikom, tak na strane Paneuropa Kings, ako aj na strane UMB Banká Bystrica. Napätie, ktoré bolo cítiť pri každej akcii, vybuchlo a začali vznikať časté potýčky. Za hrubosť bol vylúčený Kasanický. Presilovku Kráľov sa snažil využiť Hubek a Szabó, no jeho strela bola odrazená. Ďalší menší trest dostal hráč Paneuropa Kings Jurjak za hrubosť. V jedenástej minúte brankár domácich perfektne zakročil a ubránil útok hostí. Krátko na to sa do výbornej príležitosti opäť dostal kapitán Szabó, šancu ale nepremenil. Za podrazenie bol na dve minúty vylúčený Krahulec z tímu Kráľov. V 55 minúte zabránil Bohuš priamemu zásahu UMB. Banskobystričanom sa podarilo zvýšiť na 3:7 po tom, čo sa po Kochovej strele puk pretlačil z pravej strany poza Bohuša. Asistenciu si pripísal Šeliga a Mendel. Hráč Paneuropa Kings Filip Krahulec sa dostal na trestnú lavicu za podrazenie súpera. Hostia si v presilovke vytvorili niekoľko pekných šancí a dlho držali puk v našom obrannom pásme. Posledný gól zápasu padol v 59 minúte, kedy Brnčal prestrelil domáceho brankára. Stav stretnutia sa zvýšil na 3:8 a udržal sa až do konca. UMB Banská Bystrica tak porazila Paneuropa Kings.