Králi porazili minuloročného víťaza a tohtoročného favorita z Prahy.

17308851_917838254985363_8900610105830121874_n

Na návštevu zo stovežatej Prahy k nám do Bratislavy prišli chalani z tímu UK Praha. Zrejme nečakali, že ako minuloroční víťazi a tohtoroční favoriti, ich Králi prekonajú. Paneuropa Kings však predviedli ohromný výkon. Celý zápas bol veľmi rýchly a ofenzívny a aj kvalitou sa líšil sa od tých predchádzajúcich. Na domácich bolo vidieť veľký progres a zlepšenie nielen v útoku ale aj v obrane. Po včerajšom stretnutí si do tabuľky pripísali cenné tri body a postúpili na šieste miesto. Víťazstvom nad UK Praha úspešne ukončili základnú časť sezóny a postupujú do štvrťfinále.

Paneuropa Kings – UK Praha 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 11. Takáč (Hrbáčik), 60. Ketner (Kléma, Takáč) – 50. Klindera (Baláž, Bartoš)

Vylúčenia: 5:3 na dve minúty, navyše Guryča (PAN) 10

Zostavy:

Paneuropa Kings: Bohuš #30 – Tarabík #14, Pribula #36, Šotek #87 – Hronec #81, Ketner #91, Kopecký #9, Šteffko #24, Krivoš #17, Mašlanka #15, Mlynčár #11, Guryča #89, Barták #25, Hrbáčik #22, Szabó #26, Mikes #23, Kléma #3, Hubek #18, Čechovič #12, Jurjak #90, Takáč #88

UK Praha: Oliva #34 – Krada #1, Krátký #4, Bartoš #13, Baláž #10, Herr #21, Valder #85, Krudenc #24, Vacek #16, Kopica #17, Novák #32, Kasala #12, Gremlica #81, Veselý #36, Slánský #9, Klindera #15, Svoboda #14, Rogan #19, Christl #31, Kukačka #6

Prvá tretina sa začala opatrne a vyzeralo to, že oba tímy prehodnocujú každú jednu prihrávku. Napriek tomu prišlo k niekoľkým zbytočným chybám, aj na strane domácich aj na strane hostí. Po neúspešnej rozohrávke súpera, sa Králi ujali puku a zahájili útok. Avšak chalani z Prahy rýchlo reagovali a nedovolili im skórovať. Domáci to nevzdali a ďalej tlačili na bránu, bohužiaľ im však puk ušiel. Na trestnú lavicu sa za nebezpečnú hru vysokou hokejkou posadil Šteffko z tímu Paneuropa Kings. Hostia ich v presilovke potrápili. Do samostatného nájazdu sa dostal Slánský, ktorému sa nepodarilo prestreliť Bohuša. Rovnako sa to nepodarilo ani Kasalovi, ktorý rýchlo prikorčuľoval a snažil sa puk doraziť. V 6. minúte bol vylúčený ďalší domáci hráč. Menší trest za seknutie dostal Hubek. Napriek oslabeniu sa Kráľom darilo držať hru v ich útočnom pásme. Perfektnú príležitosť mal Guryča, ktorého strelu sa brankárovi podarilo odraziť. Následne sa po peknej rozohrávke pokúsil skórovať Takáč, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať Olivu. Hra sa otočila a do útoku sa dostal tím UK Praha. Niekoľkokrát musel pohotovo zakročiť brankár Bohuš, ktorého pozornosti neušla ani jedna strela. V 11. minúte padol prvý gól stretnutia. Hrbáčik s Takáčom sa dostali dopredu a po vzájomnej rozohrávke sa Takáčovi podarilo jeho strelou zľava zmeniť stav stretnutia na 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať a peknú príležitosť mal Kopica aj Slánský, no ich snaha skončila v Bohušovej lapačke. V 17. minúte sa k puku dostal Hronec z tímu Kings a prekľučkoval až pred bránku súpera, kde vystrelil priamo na stred medzi Olivove betóny. Tam ale aj puk skončil a skóre ostalo nezmenené 1:0.

kings-praha-2

V druhej tretine sme mohli vidieť už trošku ostrejšie útoky a to nielen na bránky. Hráči oboch družstiev sa dostali do viacerých konfliktov, ktoré takmer vyústili do bitiek. Za hrubosť boli v 27. minúte vylúčení Mikes a Krudenc. V hre štyroch na štyroch músíme opäť vyzdvihnúť pohotovosť a rýchlosť domáceho brankára Bohuša, ktorý odrážal a chytal jeden puk za druhým. Približne v polovici stretnutia sa dvojica Szabó a Hrbáčik postarala o nebezpečný útok a krátko na to zase na súpera zatlačili Mikes a Jurjak. Hra sa potom otočila a hráč tímu UK Praha Novák vystrelil na bránu. Jeho útok prekazil Šotek, ktorý strelu odrazil, čo ale Novák nenechal tak a snažil sa doraziť. Bohuš však znova výborne zakročil a puk ostal v jeho lapačke. V 31. minúte sa Králi dostali do oslabenia. Menší trest za napadnutie dostal Jurjak. Hosťom v presilovke nepremenili a čelili viacerým nebezpečným akciám súpera. Za zrazenie na mantinel bol vylúčený Klindera z UK Praha. Ani Kráľom sa v presilovke nepodarilo využiť príležitosti. Druhá časť zápasu tak bola bezgólová.

Začiatok tretej tretiny patril viac hosťom ako domácim. Kvôli chybám v útokoch tímu Paneuropa Kings, prišlo k niekoľkým samostatným nájazdom súpera. Klindera, Kopica, či Krudenc mali výborné príležitosti avšak Bohuš puk cez seba nepustil. Tieto viaceré akcie po sebe mierne rozladili jeho pozornosť. Baláž a Bartoš si pár krát medzi sebou vymenili puk, zmiatli tak obranu domácich a keď potom Bartoš nahral Klinderovi, Králi nemali šancu zareagovať a ten zľava prestrelil gólmana. Stav stretnutia bol tak v 50. minúte vyrovnaný 1:1. Pár sekúnd na to bol za napadnutie hlavy a krku vylúčený Guryča z tímu Paneuropa Kings a k tomu navyše dostal 10 minútový osobný trest. Chalani z Prahy sa všemožne snažili skóre zvýšiť a tlačili na súperovu bránku. Slánský nevyužil príležitosť a k puku sa dostal Pribula, ktorý nanešťastie minul bránu a následne stratil hokejku. To mu však nezabránilo ísť ďalej po puku a prekaziť akciu hostí, keď s korčuľou odrazil prihrávku, za čo si vyslúžil aj veľký potlesk fanúšikov. V 58. minúte bol za faul kolenom vylúčený Herr a Králi tak mali skvelú možnosť stav stretnutia zmeniť. Keď to už už vyzeralo, že sa bude predlžovať, chalani zatlačili na hostí, chvíľu ich potrápili, krásne si medzi sebou rozohrali až napokon Ketner vystrelil z prvej a 12 sekúnd pred koncom zvýšil na 2:1. Asistenciu si pripísal Kléma a Takáč. Z tribúny sa ozývala neskutočná radosť, ktorá ale razom utíchla po tom, čo si tím UK Praha vyžiadali oddychový čas. Bolo to iba 5 sekúnd pred koncom, no buly bolo v ich útočnom pásme. Odvolali brankára, posilnili útok, ale ani to im nestačilo na to aby vyrovnali. Paneuropa Kings tak pokorili jedného z favoritov aktuálnej sezóny za stavu 2:1.