Králi famózne rozdrtili Trenčanov.

20161202001233-d1316eb7-2

Konečne sa to podarilo! Vo včerajšom poslednom domácom zápase v tomto roku podali Paneuropa Kings famózny výkon a ukázali tímu Gladiators Trenčín komu patrí ich aréna. Králi prelomili smolu a porazili Trenčanov 7:3. Z pekného darčeku k narodeninám sa tak mohol tešiť oslávenec Ľuboslav Jurínyi, ktorí v tíme Kings pôsobí ako finančný manažér. Všetko najlepšie Vitko!

Paneuropa Kings – Gladiators Trenčín 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Góly a asistencie: 6. Guryča (Jonášek), 8. Mlynčár (Krahulec), 22. Szabó, 32. Zvara, 36. Szabó (Hronec, Takáč), 45. Szabó (Barták), 57. Mlynčár (Krahulec, Hubek), 59. Barták (Szabó, Jonášek) – 26. Vystavil (Zemko), 32. Zvara (Varga), 48. Vystavil (Vaněk, Smolka)

Výlúčenia: 4:2

Zostavy:

Paneuropa Kings: Orlík #31 (Bohuš #30) – Kopecký #9, Tarabík #14, Hronec #81, Šotek #87, Rutkovský #24, Pribula #36, Divinec #88 – Petráš #22, Mlynčár #11, Krahulec #23, Fabo #17, Szabo #26 (C), Jurjak #90, Hubek #18, Jonášek #89, Guryča #19, Čechovič #12, Barták #25, Švec #15

Gladiators Trenčín: Trandžík #2 (Stuhl #1) – Smolka #5, Haluška #7, Zemko #10, Varga #12, Matejka #14, Haščič #16, Vaněk #17, D. Zvara #18, Sanna #19, K. Vavro #22, Vystavil #37, Birás #85, Vardžák #91, Jankových #92, Hulman #93

Prvá tretina stretnutia sa začala váhavo, obom tímom sa pomerne dlho nedarilo dostať do tempa a tak sa hra rozbiehala pomalšie. Bolo však vidieť, že domáci tím je rýchlejší, svižnejší a zo zápasu chcú vyťažiť maximum. Gladiátori nastúpili v defenzívnej formácii, čo dalo priestor na realizáciu rýchlym útočníkom a Králi si tak vyprodukovali zopár sľubných šancí. Napriek tomu mali niekoľko pekných príležitostí v prvej tretine aj hostia. Do nebezpečného úniku sa v šiestej minúte dostal Vaněk, ale ponúknutú príležitosť sa mu nepodarilo využiť. Puk sa opätovne v rýchlosti dostal do rúk Kráľom a tým po rýchlom protiútoku sa  podarilo otvoriť skóre prvej tretiny. Guryča krásne prekorčuľoval cez súperovu obranu a po peknej prihrávke od Jonášeka prestrelil súperovho brankára. Ani nie dve minúty na to sa domáci opäť natlačili pred Trandžíkovu bránu a Mlynčárovi sa podarilo puk z pravej strany dostať poza jeho chrbát. Paneuropa Kings tak viedli v 8. minúte zápasu nad Gladiators Trenčín už 2:0. Menší trest za seknutie dostal Guryča, no hosťom sa presilovú hru nepodarilo využiť. Krátko po uplynutí ich oslabenia prišlo ďalšie. Guryča opäť odkorčuľoval na trestnú lavicu za seknutie. Tú hostia využili lepšie a šancu si vytvoril Matejka, ktorý priamou strelou z vrcholu kruhu ohrozil Orlíkovu bránu, avšak domáci brankár puk vyrazil do rohu ihriska. Trenčanom sa nedarilo prekonať domácu obranu a ani druhú ponúknutú presilovku sa im nepodarilo využiť. Ku koncu prvej tretiny si vyprodukovali šance oba tímy avšak skóre ostalo nezmenené. Vaněkova strela skončila v Orlíkovej lapačke a následne aj skvelá šanca hráča Trenčianskeho celku Jankových zostala nepremenená, keď tesne bránu Kings prestrelil. Tlak si vytvorili aj domáci Barták a Hubek ale brankár Trandžík bol proti. Úvodná tretina sa tak skončila stavom 2:0 pre domáci celok Paneuropa Kings.

20161202001322-a4676750

Nasledujúcich dvadsať minút sa už nieslo v o niečo tvrdšom tempe. Počet striel Trenčania vyrovnali ale Králi stále dokazovali svoju prevahu. Už v dvadsiatej prvej minúte sa im podarilo dostať do trojgólového trháku. Szabóva nenápadná akcia sa vydarila a jeho priamu strelu nemal šancu súperov brankár chytiť. Krátko na to sa dostal k puku Kopecký, ktorý predviedol skvelú akciu, avšak jeho strela sa zasekla medzi Trandžíkovými betónmi. Menší trest za hákovanie dostal Hubek z Paneuropa Kings. Vďaka tejto chybe sa hostia pretlačili do útočného pásma a dlho ohrozovali súpera. Napriek tomu, že Orlík vďaka svojim zákrokom držal tím nad vodou, nechal sa na chvíľu zmiasť. Vystavil využil jeho zakrytý výhľad a znížil tak skóre na 3:1 počas presilovej hry. Králi nezaháľali a znova sa chopili šance. V dvadsiatej siedmej minúte predviedli domáci peknú akciu, Trandžíkovi strela vypadla a domáci ešte puk niekoľkokrát dorážali avšak bezúspešne. Hra sa však v momente otočila, do útoku prešli hostia a Zvarovi sa podarilo Orlíka po dorážke vlastnej strely prekonať. Stav bol 3:2 a počtom striel začali viesť Gladiátori. V druhej polovici druhej tretiny bolo vidieť výrazné zlepšenie hry súpera. Rozhodcovia hru dlhšiu dobu neprerušovali aj keď sme mali možnosť vidieť niekoľko sporných momentov na oboch stranách. V tridsiatej šiestej minúte sa z ďalšieho gólu tešili Paneuropa Kings. Po tom ako vygradovali tlak, ich kapitán Szabó druhým gólom v zápase opäť zvýšil skóre. Asistenciu si pripísali Hronec a Takáč. Bratislavčania tak vyhrávali nad Trenčanmi po vyrovnanej druhej tretine 4:2.

20161202001530-378a5c3b

V poslednej tretine hrali oba celky naozaj veľmi tvrdo. Prišlo bohužiaľ aj k niekoľkým nešťastným zraneniam, diváci ale mohli sledovať tvrdú hru na mantineli na oboch stranách. V štyridsiatej piatej minúte zavŕšil Patrik Szabó, kapitán tímu Paneuropa Kings povestný „hattrick“ a na ľadovej ploche sme mohli vidieť ležať niekoľko čapíc letiacich z hľadiska. Szabó puk poslal do Trandžíkovej brány po tom, ako dorazil Bartákovu strelu. O dve minúty na to však radosť vystriedal hnev, pretože Gladiátorom sa podarilo zmiasť súperovu obranu a znížili stav na 5:3 po nešťastnom teči domáceho obráncu, ktorý nechtiac puk posunul pred odkrytú bránu Orlíka a Vystavil tak bez problémov skóroval. To sa Kráľom nepáčilo a začali ohrozovať hostí jedným útokom za druhým. Za vyhodenie puku z obranného pásma cez mantinel bol vylúčený Pribula, ktorého potom na trestnej lavici vystriedal Vaněk kvôli rovnakej chybe. V päťdesiatej siedmej minúte zvýšil skóre na 6:3 Mlynčár a asistenciu si pripísali Krahulec a Hubek. To už Trenčania strácali nádej na víťazstvo. Na tvárach hráčov, trénerov a fanúšikov Kráľov sa zračil úsmev. Záverečný gól stretnutia strelil Barták a Paneuropa Kings sa tak tešili zo svojho prvého víťazstva v aktuálnej sezóne EUHL.

20161202001712-dd0dfe4f

Juraj Sýkora, hlavný tréner Paneuropa Kings:

„Sme radi, že sme konečne vyhrali. Bolo dobré, že sme sa ujali vedenia, potom sa Trenčín vrátil do zápasu dvoma veľmi rýchlymi gólmi v druhej tretine ale našťastie sme dali ďalší gól a myslím, že tretia tretina už bola v našej réžii. Som rád, že sa Paťo Szabó strelecky prebudil a hetrikom určite pomohol a myslím si, že Filip Mlynčár dal tiež výborné dva góly. Určite to bol ale kolektívny výkon a v budúcnosti chceme podávať už len takéto výkony.“

Tomáš Volek, asistent trénera Gladiators Trenčín:

„Prehrali sme veľkým rozdielom ale myslím si, že náš herný prejav bol výborný. V celom zápase bolo cítiť, že nám v hre chýbali dvaja hráči, ktorí sa zranili. V budúcnosti musíme zmeniť prístup, hlavne čo sa týka tréningov, aby nás chodilo viac a aby sme mohli viac vecí natrénovať. Ak to bude pokračovať tak ako doteraz tak sa bohužiaľ nikam nepohneme.“