Bude v ďalšej sezóne Kings pokračovať v EUHL? Ako vyzerá príprava na novú sezónu? Odpovedá Martin Bega

kings-nova-sezona

V októbri tohto roku odštartuje nová sezóna EUHL 2017/2018. V mesiaci Júl sa nielen hráči pripravujú na ďalšiu sezónu, ale aj manažéri pracujú naplno, aby získali pre svoje tímy tie najlepšie podmienky. Spýtali sme sa manažéra Paneuropa Kings – Martina Begu, na pár veľmi podstatných organizačných otázok.

Bude KINGS pôsobiť v ďalšej sezone ligy EUHL? Ak áno, bude to jeho 5 sezóna, chystáte nejaké zmeny?
Momentálne sa vedenie klubu snaží zabezpečiť nasledujúcu sezónu po finančnej stránke. Ako je známe, PANEUROPA KINGS je jeden z najväčších klubov v EUHL,čo sa týka financií. Určite sa naši fanúšikovia o pokračovaní KINGS dozvedia čoskoro. S tým bude spojené aj predstavenie noviniek a zmien a veríme,že pozitívnych pre tých, na ktorým nám záleží.

Čo sa týka Vášho štadióna, budete hrať zápasy opäť na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu?
Aktívne komunikujeme so STARZ. Veríme, že dospejeme k dohode a podpíšeme zmluvu aj na nasledujúcu sezónu. Tú minulú bol náš partner a veľmi si to vážime. Veľká vďaka za to patrí pánovi riaditeľovi Vojtkovi.

Chystáte nejaké zmeny v kádri? Alebo kostru mužstva bude tvoriť základ z minulého roku?
Hráči prichádzajú a odchádzajú. Poslednú sezónu sme mali turbulentnú, lebo stálice úspešne doštudovali, ale to pre nás znamenalo hľadať nový káder. Kostru bude tvoriť základ z minulého roku, ale pracujeme na posilnení kádra.

Bude mať nejaký tryout pre nových hráčov kde by sa mohli uchádzať o miesto v mužstve KINGS?
KINGS je známy tým, že ako prvé mužstvo od svojho začiatku robí každoročne TRYOUT, ktorý sa koná v auguste. Všetky informácie ohľadne možnosti TRYOUTU budú zverejnené spolu s informáciou, či KINGS bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne.

finale-kings

Trénerská dvojica Juraj Sykora a Tibor Hauser ostávajú pri mužstve alebo rokujete aj s inými trénermi?
Rokovania prebehli. Má ich na starosti môj kolega Ľuboslav Jurinyi. Verím, že nájdeme zhodu a dokážeme KINGS opäť dostať na prvé priečky EUHL.

Budeme môcť vidieť v tejto sezóne EUHL nové mužstvá? Rozrástla sa liga aj v dalších krajinách?
Liga rastie a to nás teší. S vyšším počtom vznikajú nové náklady pre nás, ale obrovské skúsenosti pre našich chlapcov, čo je pre nás prvoradé. Potvrdený je tím z Maďarska. Mali by pribudnúť dva ďalšie z Brna. Kluby majú podpísať zmluvu s EUHL do konca júla. Vtedy Vám budem vedieť povedať presný počet aj mená tímov.

Kde by sa mohli hlásiť záujemcovia o svoju šancu v mužstve KINGS?
manazer@paneuropakings.sk, ale môžu nám napísať aj na našej Facebookovej stránke

Vieme kráľov počas leta stretnúť nejakých akciách v Bratislave?
Ako celok nie, ale jednotlivcov stretnete na rôznych akciách po celom Slovensku. Pevne verím, že sa nám podarí všetko čo najrýchlejšie skompletizovať a tým pádom sa Králi opäť dostanú na výslnie.