Najnovšie pridané

p1050474

Dobročinná akcia s účasťou Kings

Hokej pre všetkých. Tak znie názov projektu, ktorý už dva roky organizuje občianske združenie Na ľade. V prvú októbrovú sobotu sa začal v poradí už tretí ročník. Náš klub Paneuropa Kings bol oslovený o spoluprácu a toto pozvanie s radosťou prijal.

V priestoroch pomocnej haly Zimného štadióna Ondreja Nepelu si hráči Kings spríjemnili čakanie na začiatok sezóny. Vybraní zverenci trénera Juraja Sýkoru rozdávali radosť deťom z detských domovov a krízových centier spomienkovými predmetmi, ako aj rôznymi súťažami až po samotný exhibičný hokejový zápas.

Čitaj viac …

13339558_730831157019408_1185564911845865990_n

Majster sveta Kapuš pomôže Paneurope Kings

Majster sveta Kapuš pomôže Paneurope Kings

Pred novou sezónu Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) sme sa zhovárali s manažérom najúspešnejšieho slovenského družstva Paneuropa Kings, Borisom Jankovským.

Prezraďte našim čitateľom najdôležitejšie veci, ktoré sa udiali vo vašom tíme v medzisezónnom období.
„Nasledujúci ročník bude pre nás už štvrtým v poradí v EUHL. V prvom rade nás teší stabilita a zázemie, ktoré sme za toto obdobie dokázali vybudovať. Keď sa pozrieme na našu prvú sezónu a porovnáme ju so súčasnosťou, rozdiel je evidentný. Dnes hráme naše domáce zápasy na hlavnej ploche najmodernejšej haly u nás ako jediný seniorský tím okrem HC Slovan Bratislava. Máme kvalitné podmienky na rozvoj, štyri tréningy do týždňa, skvelé vzťahy s našimi partnermi či so školou, etablovaný marketing našej značky, ale aj základňu našich fanúšikov. Samozrejme, nechceme zaspať na vavrínoch, a preto aj v tomto roku prídu novinky. Týkajú sa najmä zvýšenia komfortu pre našich fanúšikov či hráčov. Takisto je na spadnutie kľúčová spolupráca, ktorá by nám mala znásobiť návštevnosť. Viac však zatiaľ nemôžem prezradiť,(úsmev, pozn. autora).“

Doterajší tréner Ľudovít Jurínyi odišiel k účastníkovi Tipsport ligy do Popradu, kde sa stal asistentom českého kouča Jonáka. Kto bude jeho nástupca a prečo padla voľba na dotyčného trénera?
„Voľba padla na Juraj Sýkoru, ktorý bol asistentom Ľuda v minulej sezóne a teda presne vie, čo ho čaká. Juraj je ešte z hráčskych čias päťnásobný majster Slovenska so skúsenosťami zo zahraničia. Chalanov aj prostredie Kings veľmi dobre pozná, a preto to bola pre nás ideálna alternatíva. Jeho asistentom bude majster sveta Richard Kapuš, ktorý sa k nám pripojil už počas predošlého play-off, pričom svojimi skúsenosťami nám dopomohol k boju o zlato.“

V lete ste mali nábor nových hráčov, podmienkou bola minimálne návšteva maturitného ročníka, resp. štúdium na vysokej škole. Aké typy ste hľadali?
„Aj tento rok chceme hrať rýchly a agresívny hokej založený na korčuľovaní a tímovosti. Káder sa obmieňa, ale jeho základné jadro nám zostalo. Tím chceme doplniť hráčmi, ktorí v prvom rade zapadnú do kolektívu a nechajú na ľade srdce za Kings. Nábor prebiehal celé leto až do 4. septembra.“

Róbert Buček
Snímka: Facebook

Čitaj viac …

image1

Boris Jankovský: Víziou je pomáhať našim chalanom k lepšiemu životu

Boris Jankovský sa počas sezóny nečakane v drese vrátil do zostavy Kings pre play-off EUHL. Tomuto Bratislavčanovi sa podarilo stať najproduktívnejším hráčom tímu vo vyraďovacej časti a to napriek dlhšej prestávke. Boris v minulosti obliekal dresy Slovana či Zlína. Skúsenosti však zbieral aj na ľade zámorského Colorada v juniorských súťažiach. Po vážnom zranení, ktoré stoplo jeho kariéru, podstúpil niekoľko operácií, a rozhodol sa zamerať na prácu a vzdelanie. Následne prišla ponuka od tímu Paneuropa Kings, kde zakotvil a zostal pri nich už tretí rok – najprv ako hráč a momentálne má za sebou prvý rok v úlohe marketingového manažéra tímu.

Čitaj viac …

Paneuropa_kings_ACT7076

Tréner Ľudovít Jurínyi o sezóne: “Spravil som maximum preto, aby sme dosiahli až na vrchol”

Náš tréner Ľudovít Jurínyi pre nás zhodnotil sezónu 2015/2016 a porozprával aj o plánoch Kings do tej budúcej. Náš head coach s tímom už získal dvakrát striebro a raz bronz. Ako vníma ostatné tímy Európskej univerzitnej hokejovej ligy? A bude budúci rok na poste hlavného trénera? To všetko nám tento “otec“ tímu prezradil v rozhovore. 

Čitaj viac …

Paneuropa_kings_ACT7073

Sekeras Trophy zostáva v Prahe už tretí rok, Paneuropa Kings získali striebro

Sekeras Trophy získal tím UK Praha, v napínavej sérií nakoniec zdolali tím Paneuropa Kings 2:1. Rozhodol o tom dnešný zápas, ktorý skončil 7:2. Diváci na Zimnom štadióne Hvězda sa mali na čo pozerať, oba tímy predviedli výkony, hodné favoritov EUHL. Obaja rivali si mali aj čo vracať, keďže v utorkovom domácom finálovom zápase Kings, UK zdolalo tesným výsledkom 3:4 po šiestej sérii samostatných nájazdov. A vo včerajšom zápase Kings zničili UK Prahu na domácej pôde, výsledkom 3:5. O novom majiteľovi Sekeras Trophy sa rozhodovalo až včera na zimnom štadióne Hvězda. V Prahe sa zišiel vyrovnaný počet fanúšikov domácich a hostí, pre slovenských fanúšikov to nebol veľký problém, keďže domáci tím prišlo podporiť niečo cez dvadsať ľudí. Za hosťujúcimi Kings docestovalo z Bratislavy takmer rovnaký počet verných fanúšikov. No napriek skorým hodinám a skromným počtom ich bolo počuť na celý štadión. Finále Európskej univerzitnej hokejovej ligy prebiehalo z herného hľadiska ako sa patrilo.

Čitaj viac …

ZÁPAS III. TRETINA (2)

Paneuropa Kings famózne vyrovnali finálovú sériu proti UK Praha výsledkom 3:5 ! Dnes sa rozhodne o majiteľovi Sekeras Trophy!

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, Králi porazili svojho najväčšieho rivala o Sekeras Trophy – UK Prahu. Podarilo sa im to krásnym jednoznačným výsledkom 3:5. Diváci na Zimnom štadióne Hvězda sa mali na čo pozerať, oba tímy predviedli výkony, hodné favoritov EUHL. No Králi boli lepší. Kings mali aj čo vracať, keďže v utorkovom domácom finálovom zápase ich UK zdolalo tesným výsledkom 3:4 po šiestej sérii samostatných nájazdov. O novom majiteľovi Sekeras Trophy sa rozhodne už dnes o desiatej na pražskom zimáku Hvězda.

Čitaj viac …

Ľudovít Jurínyi

S Kings na tripe: Cesta za Sekeras Trophy

Je utorok 2. februára 2016, presnejšie 10:52, keď šofér naštartuje autobus a vyrazí smer Praha. Zvuk štartujúceho motora utíši, aj osadenstvo autobusu. Doteraz prebiehala globálna diskusia – kto, kde a s kým bude sedieť. Paťka naša fotografka len krúti hlavou: „Nie je to jedno, kde budú sedieť?“. „Asi nie. Ale tebe sa to hovorí, my máme miesta jasne dané, mediálny tím sedí vpredu.“ Zasmejeme sa, zavriem oči a pohodlne sa opriem, máme pred sebou dlhú cestu a ešte dlhší deň.

Čitaj viac …

Paneuropa_kings_ACT6979

Hráči Paneuropa Kings predviedli v úvodnom finálovom zápase famózny výkon, UK Praha mala viac šťastia

Diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa dočkali. V Bratislave sa rozohralo finále Európskej univerzitnej hokejovej ligy v ktorom sa rozhodne bolo na čo pozerať. Finále poctili svojou návštevou Jaroslav Straka a Ľubomír Sekeráš, ale aj legenda Slovana Bratislava Richard Kapuš Čestné buly vhadzoval rektor Paneurópskej vysokej školy Prof. JUDr. Ján Svák, DrSc.

Čitaj viac …

Finále EUHL UK Praha vs. Paneuropa Kings

Paneuropa Kings sa už zajtra vo finále pobijú o Sekeras Trophy!

Už zajtra večer to vypukne! Hráči tímu Paneuropa Kings sa postavia proti svojmu najväčšiemu rivalovi z Čiech – univerzitnému hokejovému tímu UK Praha. Podarí sa bratislavským Kráľom zdolať tím, ktorý už dva roky za sebou získal Sekeras Trophy? Skončí konečne Sekeras Trophy na Slovensku? Prvý krok k trofeji, už zajtra (utorok) o 19:00 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Čitaj viac …

Paneuropa_Kings_ACT6262

Paneuropa Kings postupujú do finále EUHL. UMB zdolali doma 3:2

Diváci, ktorí si dnes našli cestu na Zimný štadión Ondreja Nepelu, mohli spoznať prvého postupujúceho do finálových bojov o Sekeráš Trophy. Hokejisti Paneuropa Kings pokorili svojho semifinálového súpera z Banskej Bystrice v najkratšom možnom čase a zabojujú o možnosť stať sa víťazom Európskej univerzitnej hokejovej ligy. Na meno svojho súpera však ešte len čakajú.

Čitaj viac …