Najnovšie pridané

20161202001233-d1316eb7-2

Králi famózne rozdrtili Trenčanov.

Konečne sa to podarilo! Vo včerajšom poslednom domácom zápase v tomto roku podali Paneuropa Kings famózny výkon a ukázali tímu Gladiators Trenčín komu patrí ich aréna. Králi prelomili smolu a porazili Trenčanov 7:3. Z pekného darčeku k narodeninám sa tak mohol tešiť oslávenec Ľuboslav Jurínyi, ktorí v tíme Kings pôsobí ako finančný manažér. Všetko najlepšie Vitko!
Čitaj viac …

20161130090501-27d9d163

Zápas proti UMB Banská Bystrica Kráľom opäť nevyšiel

Včera boli chlapci z tímu Paneuropa Kings na prvom výjazde v práve prebiehajúcej sezóne EUHL. Cesty ich zaviedli do Banskej Bystrice, kde si opäť zmerali sily s UMB. Tieto dve mužstvá sa už spolu stretli pred dvoma týždňami v Bratislave. Zápas, ktorý vtedy odohrali, nepatril zrovna k tým najlepším a ani jeden tím nepredviedol obdivuhodný výkon. Naopak, včerajší zápas sa na ten predošlý ani zďaleka nepodobal. Hra bola rýchlejšia, akčnejšia, tiež agresívnejšia a zaujímavejšia. Domáci aj hostia hrali výborne. Súboj sa napokon skončil prehrou Paneuropa Kings 2:5. Čitaj viac …

paneuropa_kings_act1972

Paneuropa Kings si pripísali ďalší bod do tabuľky

Na ľade Zimného štadiónu Ondreja Nepelu sa v stredu proti sebe postavili domáci celok Paneuropa Kings a tím zo susedného Poľska 1928 KTH Krynica. Hostia z Poľska sú úplnymi nováčikmi v Európskej univerzitnej hokejovej lige a proti Kráľom si zahrali prvýkrát. Napriek tomu, že toto bol iba ich štvrtý zápas, darí sa im zatiaľ mimoriadne dobre a pre domácich neboli ľahkým orieškom. Už od úvodného buly bolo cítiť napätie a vzrušenie a bolo jasné, že tento súboj nebude ľahký pre ani jeden z tímov.

Čitaj viac …

zapas-1

Na zápase Paneuropa Kings a UMB Banská Bystrica si minútou ticha uctili Mareka Svatoša

Hráči tímu Paneuropa Kings majú za sebou ďalší zápas. V štvrtom kole Európskej univerzitnej hokejovej ligy ich porazili chlapci z UMB Banská Bystrica. Napriek tomu, že padol vysoký počet gólov, stretnutie prebiehalo v pomerne komótnom tempe. Toto nikto nečakal, kedže na ľade bojovali minoloční semifinalisti. Králi však nestrácajú nádej a už opäť poriadne trénujú na ďalšie meranie síl. Na začiatku včerajšieho stretnutia  sme si po vypočutí štátnej hymny uctili minútou ticha zosnulého bývalého slovenského reprezentanta Mareka Svatoša.

Čitaj viac …

paneuropa_kings_act1019

Prvýkrát v histórii EUHL sa podarilo hráčom Diplomats Pressburg poraziť tím Paneuropa Kings

Včerajšie bratislavské derby na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu prinieslo napínavé stretnutie. Králi nakoniec podľahli Diplomats Pressburg 3:4 po predĺžení.

Paneuropa Kings – Diplomats Pressburg 3:4 (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)

Góly a asistencie: 8. Mlynčár (Kopecký, Krahulec), 34. Čechovič (Jurjak, Mašlanka), 38. Guryča – 13. Mucha (Faktor, Just), 47. Holeš (Podgorski), 51. Demo (Winkler, Zvara), 65. Mucha (Čáni)

Čitaj viac …

p1050474

Dobročinná akcia s účasťou Kings

Hokej pre všetkých. Tak znie názov projektu, ktorý už dva roky organizuje občianske združenie Na ľade. V prvú októbrovú sobotu sa začal v poradí už tretí ročník. Náš klub Paneuropa Kings bol oslovený o spoluprácu a toto pozvanie s radosťou prijal.

V priestoroch pomocnej haly Zimného štadióna Ondreja Nepelu si hráči Kings spríjemnili čakanie na začiatok sezóny. Vybraní zverenci trénera Juraja Sýkoru rozdávali radosť deťom z detských domovov a krízových centier spomienkovými predmetmi, ako aj rôznymi súťažami až po samotný exhibičný hokejový zápas.

Čitaj viac …

13339558_730831157019408_1185564911845865990_n

Majster sveta Kapuš pomôže Paneurope Kings

Majster sveta Kapuš pomôže Paneurope Kings

Pred novou sezónu Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) sme sa zhovárali s manažérom najúspešnejšieho slovenského družstva Paneuropa Kings, Borisom Jankovským.

Prezraďte našim čitateľom najdôležitejšie veci, ktoré sa udiali vo vašom tíme v medzisezónnom období.
„Nasledujúci ročník bude pre nás už štvrtým v poradí v EUHL. V prvom rade nás teší stabilita a zázemie, ktoré sme za toto obdobie dokázali vybudovať. Keď sa pozrieme na našu prvú sezónu a porovnáme ju so súčasnosťou, rozdiel je evidentný. Dnes hráme naše domáce zápasy na hlavnej ploche najmodernejšej haly u nás ako jediný seniorský tím okrem HC Slovan Bratislava. Máme kvalitné podmienky na rozvoj, štyri tréningy do týždňa, skvelé vzťahy s našimi partnermi či so školou, etablovaný marketing našej značky, ale aj základňu našich fanúšikov. Samozrejme, nechceme zaspať na vavrínoch, a preto aj v tomto roku prídu novinky. Týkajú sa najmä zvýšenia komfortu pre našich fanúšikov či hráčov. Takisto je na spadnutie kľúčová spolupráca, ktorá by nám mala znásobiť návštevnosť. Viac však zatiaľ nemôžem prezradiť,(úsmev, pozn. autora).“

Doterajší tréner Ľudovít Jurínyi odišiel k účastníkovi Tipsport ligy do Popradu, kde sa stal asistentom českého kouča Jonáka. Kto bude jeho nástupca a prečo padla voľba na dotyčného trénera?
„Voľba padla na Juraj Sýkoru, ktorý bol asistentom Ľuda v minulej sezóne a teda presne vie, čo ho čaká. Juraj je ešte z hráčskych čias päťnásobný majster Slovenska so skúsenosťami zo zahraničia. Chalanov aj prostredie Kings veľmi dobre pozná, a preto to bola pre nás ideálna alternatíva. Jeho asistentom bude majster sveta Richard Kapuš, ktorý sa k nám pripojil už počas predošlého play-off, pričom svojimi skúsenosťami nám dopomohol k boju o zlato.“

V lete ste mali nábor nových hráčov, podmienkou bola minimálne návšteva maturitného ročníka, resp. štúdium na vysokej škole. Aké typy ste hľadali?
„Aj tento rok chceme hrať rýchly a agresívny hokej založený na korčuľovaní a tímovosti. Káder sa obmieňa, ale jeho základné jadro nám zostalo. Tím chceme doplniť hráčmi, ktorí v prvom rade zapadnú do kolektívu a nechajú na ľade srdce za Kings. Nábor prebiehal celé leto až do 4. septembra.“

Róbert Buček
Snímka: Facebook

Čitaj viac …

image1

Boris Jankovský: Víziou je pomáhať našim chalanom k lepšiemu životu

Boris Jankovský sa počas sezóny nečakane v drese vrátil do zostavy Kings pre play-off EUHL. Tomuto Bratislavčanovi sa podarilo stať najproduktívnejším hráčom tímu vo vyraďovacej časti a to napriek dlhšej prestávke. Boris v minulosti obliekal dresy Slovana či Zlína. Skúsenosti však zbieral aj na ľade zámorského Colorada v juniorských súťažiach. Po vážnom zranení, ktoré stoplo jeho kariéru, podstúpil niekoľko operácií, a rozhodol sa zamerať na prácu a vzdelanie. Následne prišla ponuka od tímu Paneuropa Kings, kde zakotvil a zostal pri nich už tretí rok – najprv ako hráč a momentálne má za sebou prvý rok v úlohe marketingového manažéra tímu.

Čitaj viac …