Dramatické prvé kolo play-off rozhodli až samostatné nájazdy

20170320235350-e13dc970

Keď sa na ľade stretne tím Paneuropa Kings s ich najväčším rivalom tímom UK Praha, je jasné, že sa žiadny fanúšik nudiť nebude. Potvrdilo sa to včera, kedy sme mohli vidieť aj rekordnú účasť na tribúne. Ľudia skandovali a podporovali Kráľov až do samého konca. Zápas bol neuveriteľne napínavý a o výsledku sa napokon rozhodlo až v sérii samostatných nájazdov. Z víťazstva sa tešili naši českí susedia, s ktorými nás v stredu čaká ďalší zápas v play-off sezóny 2016/17.

Paneuropa Kings – UK Praha 3:4 (0:1, 2:2, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 17. Svoboda (Krátý), 33. Krátký (Herr), 35. Veselý (Bartoš), 39. Ketner (Hrbáčik, Kopecký) – 24. Mikes (Kopecký), 45. Kléma (Hubek, Mikes)

Samostatné nájazdy:

1. séria:  0:0   Ketner (PAN)   1:0   Baláž (UKP)
2. séria:  1:1   Mašlanka (PAN)   1:1   Hučka (UKP)
3. séria:  1:1   Mikes (PAN)   1:1   Krudenc (UKP)
4. séria:  2:1   Baláž (UKP)    2:1   Hrbáčik (PAN)

Vylúčenia: 6:7

Zostavy:

Paneuropa Kings: Orlík #31 (Bohuš #30) – Tarabík #14, Pribula #36, Šotek #87 – Hronec #81, Ketner #91, Kopecký #9, Štefko #24, Krivoš #17, Mašlanka #15, Mlynčár #11, Guryča #89, Barták #25, Hrbáčik #22, Szabó #26, Mikes #23, Kléma #19, Hubek #18, Čechovič #12, Jurjak #90, Takáč #88,

UK Praha: Oliva #34 (Krada #1) – Krátký #4, Bartoš #13, Baláž #10, Herr #21, Valder #85, Krudenc #24, Vacek #16, Kopica #17, Novák #32, Kasala #12, Veselý #36, Slánský #9, Klindera #15, Svoboda #14, Dvořák #19, Christl #31, Knobloch #5, Loskot #7, Hučko #8, Pastier #18

 

Mužstvo UK Praha zobralo začiatok útokom. Hneď v prvej minúte sa do nájazdu dostal Pastier a trafil presne medzi Orlíkové betóny, kde sa puk zasekol a hosťom sa nepodarilo skórovať. Prvé vylúčenie nastalo tesne po tom. Hráč Paneuropa Kings Nicolas Kettner dostal menší trest za podrazenie. Hra sa počas oslabenia odohrávala prevažne v obrannom pásme domácich. Herr v tretej minúte vystrelil od modrej, ale bránku netrafil. Tímu z Prahy sa v presilovke nepodarilo premeniť. V 6. minúte sa do nebezpečného úniku dostal Mikes, z pravej strany vystrelil ale puk ostal v lapačke brankára Olivu. Súboj medzi Bratislavou a Prahou sa začal trocha zrýchľovať. Puk sa posúval z jedného útočného pásma do druhého. Niekoľko výborných príležitostí sa naskytlo obom tímom. O peknú akciu sa postarali Slánský a Kopica. V 13. minúte si na trestnú lavicu sadol Novák z tímu hostí za nedovolené bránenie v hre, presilovku sa ale Kráľom nepodarilo vyžiť. Tarabík, Kléma a Hubek vytvorili silný útok a zatlačili na súperovu bránku. Puku sa následne opäť chytili hostia a v 17. minúte dali prvý gól stretnutia. Postaral sa oň Sloboda za asistencie Krátkého. Následne bol vylúčený hráč tímu UK Praha Bartoš. Králi v presilovke tlačili na súpera a darilo sa im držať v útočnom pásme. Avšak skóre nevyrovnali a prvá časť zápasu sa skončila stavom 0:1.

V druhej tretine začalo stúpať napätie. Paneuropa Kings potrebovali čo najskôr stav vyrovnať. V 24. minúte sa Králi dostali do útoku a rýchlou rozohrávkou zmiatli súperovu obranu. Pred bránku sa dostal Mikes, ktorému sa po Kopeckého prihrávke podarilo prestrelit brankára Olivu. Stav stretnutia bol tak vyrovnaný 1:1. Približne v polovici druhej časti zápasu bol za napadnutie vylúčený Pribula z tímu Paneuropa Kings. Tentoraz sa hosťom podarilo presilovku využiť. Herr sa dostal do samostatného nájazdu, kde ho tesne pred bránou dobehol Krátký, ktorý po Herrovej príhrávke premenil. Tím UK Praha sa znova dostal do vedenia. Pár sekúnd na to dostal menší dvojminútový trest za nedovolené bránenie hráč z Prahy Novák. Králi sa v presilovke niekoľkokrát pokúsili využiť príležitosť. Hrbáčik s Ketnerom predviedli krásny útok avšak skórovať sa im nepodarilo a k puku sa opäť dostali hostia, ktorí v oslabení znížili stav na 1:3. Gól streil Veselý a asistenciu si pripísal Bartoš. Sebavedomie tomuto tímu stúplo a útočili čoraz viac brankár Orlík im však kazil jednu akciu za druhou. Tesne pred koncom druhej tretiny Králi otočli hru a dostali sa do útočného pásma, kde neváhali a hneď niekoľkokrát vystrelili na bránu. Puk dorážali, až sa nakoniec Ketnerovi za asistenie Hrbáčika a Kopeckého, podarilo dostať ho do bránky. Paneuropa Kings za skandovania fanúšikov znížili na 2:3.

Počas tretej tretiny sa napätie na tribúne aj na ľade dalo doslova krájať. Králi vedeli, že ich šance na výhru sú stále veľmi vysoké a rovnako si to uvedomovali aj hostia. Hučko a Krudenc vyvárali nátlak, dorážali, ale Orlík im ukázal, že sa len tak nedá. V 42. minúte boli súbežne vylúčení hráči z oboch tímov za nedovolené bránenie. V hre štyroch na štyroch mali veľa príležitostí obidve strany. Szabó dvakrát vystrelil na Olivu, ten však obe strely odrazil. V 45. minúte sa domácim podarila krásna rozohrávka s úspešnou dohrou. Vytúžený vyrovnávajúci gól strelil Kléma a asistenciu si pripísali Mikes s Hubekom. Hosťom sa nepáčilo, že inkasovali a nadobro odhodili všetku opatrnosť lebo vedeli, napriek tomu, že vedeli, že každá chyba ich môže pripraviť o víťazstvo, tak ako v predošlom zápase. Táto časť stretnutia ale patrila domácemu brankárovi Orlíkovi, ktorý puk cez seba nepustil a v jeho zásahoch ukázal neuveriteľnú pohotovosť a rýchlosť . príležitosť skórovať mal Szabó, ktorý ale trafil žŕďku. Ku koncu prišlo k ďalšiemu súbežnému vylúčeniu v oboch tímoch a v hre štyroch na štyroch sa hra držala prevažne v obrannom pásme Kráľov. Tí však predviedli vynikajúcu obranu a v tretej trenine už nepadol žiadny ďalší gól.

Nasledovala krátka prestávka a päťminútové predĺženie s brankárom a troma hráčmi. Aj tu prišlo k vylúčeniu na strane Kings, čo znamenalo, že hostia hrali so štyrmi hráčmi. Napriek tomu sa chalanom z Prahy nepodarilo premeniť a v predĺžení nikto neinkasoval. Séria troch samostatných nájazdov bola vyrovnaná, za Paneuropa Kings strelil gól Mašlanka a za UK Praha Baláž. V štvrtej sérii nájazdov Baláž prestrelil Orlíka a zápas sa skončil víťazstvom hostí.

 

Autor: Karolína Doktoríková

Foto: StarLine Photography