Derby medzi metropolami lepšie zvládli domáci.

Paneuropa Kings - UK Praha

Prvú marcovú nedeľu privítali Paneuropa KINGS na svojom domácom ľade tím z Prahy, ktorý je niekoľko násobným a jediným víťazom EUHL za posledné štyri roky. Králi sa však na svojho súpera tešili, pretože boli na zápas pripravený po každej stránke, o čom svedči aj výsledok zápasu.

Paneuropa KINGS – UK Praha

5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Kléma (Kundrát), 7. Halabrín (Mašlanka), 30. Mašlanka (Kundrát), 53. Pribula (Halabrín, Mašlanka), 59. Pribula (Hrbáčik) – 9. Novák (Lojka), 16. Svoboda (Špičan, Hyršl), 50. Kukačka (Klinger, Novák)

Vylúčenia: 7:5

Počet striel: 29:35

Rozhodcovia: Crman Filip, Uličný Branislav, Michna Richard, Ollen Marian

Paneuropa KINGS: Kolossov (Orol) – Pribula, Tarabík, Ketner, Záviš, Šotek, Kučera – Mikeš, Hrbáčik, Takáč, Kléma, Kundrát, Mašlanka, Podgorski, Halabrín, Szabó, Klír, Hubek, Čechovič

UK Praha: Hamalčík, Karda – Slavíček, Bartoš, Knobloch, Pastier, Klinger, Černý – Krudenc, Steklík, Lojka, Kasala, Špičan, Slánský, Svoboda, Pulkrab, Hyršl, Kukačka, Kvaček, Novák

Od úvodného buly sa začal hrať hokej vo svižnom tempe. Už po niekoľkých sekundách mal hosťujúci tím šancu, no nepodarilo sa im prekonať domáceho Kolosova. V druhej minúte sa však presadil po buly domáci Kléma a otvoril skóre stretnutia. Zápas pokračoval v nastolenom tempe a fanúšikovia boli svedkami kvalitného hokeja s niekoľkými šancami na oboch stranách. V siedmej minúte domáci Králi opäť skórovali. Halabrín strelou zápästím zvýšil skóre na 2:0. V 8-mej minúte sa po chybe domáceho Ketnera dostali do šance hostia, ktorí nezaváhali a túto šancu využili. Hosťujúci Novák tak znížil náskok Králov na 2:1. V 16-tej minúte sa hostia dostali do prečíslenia 2 na 1 a Svoboda „backhandovou kľučkou“ vyrovnal na 2:2.

Druhá tretina sa začala za nerozhodného stavu. Oba celky nastúpili so snahou skórovať a dostať svoj tím do vedenia. Domáci tím však pritvrdil, dostal sa do niekoľkých gólových šancí, ktoré však bezpečne zlikvidoval hosťujúci Karda. V 9-tej minúte druhej tretiny po Kundrátovej prihrávke, domáci Mašlanka prekvapil hosťujúceho brankára strelou z veľkého uhla ponad rameno a tak dostal Kráľov do vedenia. Jednogólové manko sa hosťom počas druhej tretiny už nepodarilo vymazať, aj napriek ponúknutej presilovej hre v závere tretiny.

Počas prestávky diváci súťažili o nové BMW M3 od spoločnosti AVIS PRESTIGE. Bohužiaľ nikomu sa nepodarilo dostať puk do brány a tak sa súťaž o auto presúva aj na ďalší zápas.

Do tretej tretiny Králi nastúpili s jednogólovým náskokom a s odhodlaním neprehrať záverečnú časť stretnutia. Opäť sme boli svedkami mnohých šancí, prevažne však na strane domácich Kráľov. Hosťujúceho brankára sa im nepodarilo prekonať a pravidlo „nedáš, dostaneš“ sa v 10-tej minúte tretej tretiny ukázalo v plnej kráse. Hosťujúci Klinger individuálne prenikol do útočného pásma, nahodil puk na domáceho Kolosova. Ten puk nešťastne odrazil na hokejku Kukačku, ktorý úspešne zakončil a desať minút do konca zápasu bolo skóre nerozhodné – 3:3. Domáci sa nevzdávali, tím z Prahy dostávali do úzkych početnými strelami na ich brankára, čo sa im nakoniec vyplatilo. Domáci kapitán Kráľov Pribula svojou tvrdou strelou od modrej čiary dokázal prekonať hosťujúceho brankára, čím využili Králi ponúknutú presilovú hru a priblížili sa k víťazstvu tohto stretnutia. Štyri minúty pred koncom zápasu si hostia vybojovali presilovú hru a tak mali ideálnu šancu vyrovnať stav stretnutia. Hosťujúci tréner sa rozhodol odvolať brankára a na ľad poslať šiesteho hráča. Domáci toto oslabenie a početnú výhodu hostí zvládli výborne a podržali domáceho Kolosova, ktorý gól neinkasoval. Výsledok zápasu spečatil gólom do prázdnej brány kapitán domácich Pribula a tým zabezpečil Kráľom 3 body do tabuľky v nadstavbovej časti, čím určite potešil domáceho trénera, ktorý v deň zápasu oslavoval narodeniny.

Na záver by sme radi pozvali všetkých fanúšikov Kráľov a EUHL na prvý štvrťfinálový zápas PLAY OFF, ktorý sa odohrá na hlavnej ploche Zimného štadióna Ondreja Nepelu 14.3.2018 o 19-tej hodine.

Trenér Peter Kopecký (Paneuropa KINGS): „Nastúpili sme do zápasu výborne keď sa nám podarilo dva krát skórovať, bohužiaľ sme sa nevyhli opäť individuálnym chybám, ktoré UK využila a stav bol znovu vyrovnaný. Myslím, že druhá a tretia tretina bola v našej réžii, keď sme aktívnou hrou dostavali súpera pod tlak, čo sa odzrkadlilo aj našimi gólmi. Myslím, že sme zápas zaslúžene vyhrali. Teraz nás čaká vonku Brno a potom play-off. Ďakujem divákom, ktorí nás prišli podporiť a dúfam, že aj v ich očiach to bol kvalitný univerzitný hokej, ktorý bude pre nich pozvánkou aj na play-off.“

Trenér (UK Praha): „Dojmi sú blbé, pretože sme chceli vyhrať a nevyhrali sme. Bratislava si to však zaslúžila, hrali lepšie. My sme hrali taký hobby hokej, ktorý sa hraje o jedenástej večer a potom sa ide na pivo. Takto nemôžme vyhrať. Nehrali sme naplno, nemali sme kompletnú zostavu a Bratislava to asi chcela viac. Dúfam, že do play-off sa dáme dokopy a naviažeme na výsledky z prechádzajúcich rokov.“

autor: Gabriela Vilnerová