Aleksandr Kolossov “ Mojim snom je stať sa trénerom brankárov”

Paneuropa Kings - Diplomats Pressburg

Povedz nám niečo o sebe,ako dlho sa venuješ hokeju?
Pochádzam z Estónska. Moje rodné mesto je Narva, čo je dôvodom prečo rozprávam aj po rusky. Mám 27 rokov, som najstarším hráčom v tíme. Hokeju sa venujem už 20 rokov. Mojim snom je stať sa trénerom brankárov.

Kde si pôsobil pred príchodom do Bratislavy?
Zo začiatku som hral v Narve, potom dva roky v Estónsku za tím Tartu Kalev- Välk.
Neskôr som začal študovať v Rusku. Jeden zo študentov prišiel hrať za hokejový tím Hoba. Zo začiatku som ho chodil len kontrolovať, s mojou prácou boli spokojný a tak som tu zostal dohliadať na brankárov.

Prečo si sa rozhodol pre EUHL a zrovna KINGS?
Mal som dvojročnú pauzu od hokeja. Veľmi mi to chýbalo. V hokejovom tíme Hoba som spoznal Riša Mašlanku, s ktorým spolupracujem do dnes, on mi povedal o Kings, kde som následne získal možnosť stať sa súčasťou skvelého tímu a zároveň študovať.

Ako sa ti hrá za kráľov?
Som až nadmieru spokojný, s prístupom chlapcov, trénerov ale i vedenia, ktorí sa k práci stavajú zodpovedne. Myslím si, že tím má kvalitných hráčov a je na dobrej ceste k úspechu. Čo sa tíka chalanov, fungujeme ako jedna veľká rodina, či už na ľade, v šatni alebo vo voľnom čase, je to skvelý zážitok a najmä kopec zábavy.
Paneuropa Kings - Cavaliers Brno
Čo študuješ a kde?
Som v druhom ročníku na vysokej škole v Rusku, študujem na diaľku Telesnú výchovu a šport . Niekoľko krát za semester musím navštíviť školu, čo je celkom namáhavé, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť.

Ako sa ti páči na Slovensku respektíve v Bratislave?
Cítim sa tu ako doma. dostal som skvelú možnosť tu byť a zároveň študovať na diaľku. Hokej mi veľmi chýbal, tak si to teraz maximálne vynahrádzam.

Ako dlho tu plánuješ ostať?
To závisí od situácie, ako mi pôjde hokej a škola ale veľmi rád by som tu zostal aspoň do konca sezóny.

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase?
Nemám skoro žiadny voľný čas, keďže sa neustále venujem hokeju a škole. Či už je to spolupráca s brankármi v tíme Hoba alebo Paneuropa Kings. Nemám dokonca čas ani na priateľku “haha”.
Na druhej strane, musím uznať, že  som sa zlepšil v slovenčine, aj keď je to pre mňa dosť náročné ale dá sa to, v najhoršom chalani vedia anglicky..