Najnovšie pridané

preview

Druhý zápas nadstavbovej časti KINGS – „Cieľom je vyhrávať“

Už túto nedeľu – 18.2.2018 o 19:00 čaká Kráľov prvý domáci zápas v nadstavbovej časti. Králi privítajú tím zo susedného Česka – PRAGUE ENGINEERS. Tímy odohrali zatiaľ po jednom zápase v tejto časti, kde Králi si odniesli z Banskej Bystrice dva body a PRAGUE ENGINEERS s tímom z Masarykovej Univerzity bohužiaľ nebol úspešný. To, že sa oba celky nachádzajú vo vrchnej časti tabuľky nasvedčuje tomu, že nepôjde o jednoduchý zápas a tímy budú bojovať o cenné body, ktoré rozhodnú o tom, s kým sa Králi stretnú v prvom zápase play-off. Pred týmto zápasom sme pre Vás pripravili rozhovor s hlavným trénerom Kráľov – Petrom Kopeckým, v ktorom Vám priblíži naše ciele v najbližšom zápase a nadstavbovej časti.

Paneuropa Kings - Cavaliers Brno

Výborný výkon Kráľov po mesačnej pauze

Od posledného zápasu základnej časti ubehol takmer mesiac. Králi v tejto časti na ceste k Sekeráš Trophy boli úspešní a umiestnili sa na predbežnom šiestom mieste s 22 bodmi v základnej časti. Tým si zabezpečili boj s tými najlepšími v nadstavbovej časti, v ktorej odohrajú 5 zápasov a rozhodnú o svojom konečnom postavení v tabuľke pred play-off. V prvom z týchto zápasov sa Králi postavili súperovi z Banskej Bystrice – UMB Hockey Team BB 7. februára o 20:30 na ľade súpera.

11990427_10207662661944333_8587604809314398123_n

Poraziť Američanov a Rusov je veľká výzva, ktorá vôbec nie je nereálna

Od 2. januára do 5. januára 2018 Európska univerzitná hokejová asociácia organizuje Svetový pohár univerzitného hokeja 2018.  Bude to po prvý krát v histórii, kde sa stretnú výbery troch rozličných univerzitných hokejových asociácií.  Zúčastnenými budú reprezentačné výbery Európskej univerzitnej hokejovej asociácie (EUHA), ktorá organizuje univerzitnú hokejovú súťaž EUHL na území Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska. Ďalším tímom bude univerzitný výber americkej súťaže American Collegiate Hockey Association (ACHA) zo Spojených štátov a Študentskej hokejovej ligy (SHL) z Ruska.  Tieto tri tímy si to športovo rozdajú o hokejového univerzitného svetového šampióna.  Turnaj sa uskutoční v mestách Banská Bystrica a Brezno na Slovensku, a v meste Krynica v Poľsku. Vyspovedali sme manažéra PANEUROPA KINGS a zároveň aj manažéra výberu EUHL, Martina Begu.

Paneuropa Kings - Cavaliers Brno

Nový tréner brankárov Peter Babkovič

Ako si sa dostal do tímu Paneuropa Kings?
Do tímu som sa dostal cez hlavného trénera Petra Kopeckého, s ktorým sme dlhoročný kamaráti, obaja pochádzame z Topoľčian. Bol to náhodný rozhovor. Ozval sa mi po dovolenke. Vedel som o jeho aktivite, že sa stal hlavný trénerom, spýtal sa ma, či by som mu nepomohol prísť len tak nezáväzne pomôcť na tréning, hlavne čo sa týka brankárov, poprípade by sme sa neskôr dohodli na ďalšej spolupráci.

Čitaj viac …

22046939_1427888983976789_6107254718344650273_n

Do Bratislavy pricestuje nováčik z Brna

Prvá októbrová nedeľa (8.10.2017) bude v znamení druhého ligového zápasu s nováčikom ligy Cavaliers Brno. Zápas sa odohrá na domácom ľade PANEUROPA KINGS, na štadióne Ondreja Nepelu o 19:00.
S týmto súperom sa domáci tím PANEUROPA KINGS už mali možnosť stretnúť v prípravnom zápase, ktorý sa odohral na domácom ľade Cavaliers. V tomto zápase Králi zdolali tím hostí 7:4.

Čitaj viac …

kings-nova-sezona

Bude v ďalšej sezóne Kings pokračovať v EUHL? Ako vyzerá príprava na novú sezónu? Odpovedá Martin Bega

V októbri tohto roku odštartuje nová sezóna EUHL 2017/2018. V mesiaci Júl sa nielen hráči pripravujú na ďalšiu sezónu, ale aj manažéri pracujú naplno, aby získali pre svoje tímy tie najlepšie podmienky. Spýtali sme sa manažéra Paneuropa Kings – Martina Begu, na pár veľmi podstatných organizačných otázok.

Čitaj viac …

20170320235350-e13dc970

Dramatické prvé kolo play-off rozhodli až samostatné nájazdy

Keď sa na ľade stretne tím Paneuropa Kings s ich najväčším rivalom tímom UK Praha, je jasné, že sa žiadny fanúšik nudiť nebude. Potvrdilo sa to včera, kedy sme mohli vidieť aj rekordnú účasť na tribúne. Ľudia skandovali a podporovali Kráľov až do samého konca. Zápas bol neuveriteľne napínavý a o výsledku sa napokon rozhodlo až v sérii samostatných nájazdov. Z víťazstva sa tešili naši českí susedia, s ktorými nás v stredu čaká ďalší zápas v play-off sezóny 2016/17. Čitaj viac …

Tréner Sýkora: Do play-off vstupujeme s obrovskou pokorou, ale bez rešpektu.

V nedeľu sa pre Paneuropa Kings skočila základná časť sezóny 2016/2017 Európskej univerzitnej hokejovej ligy, ktorej súčasťou sú už štvrtý rok. V poslednom zápase úspešne porazili svojho najväčšieho súpera, tím UK Praha, a potvrdilo sa, že sú pre nich stále ťažkým rivalom. Toto mužstvo sa drží na najvyšších priečkach v tabuľke a je aktuálnym favoritom. Už dvakrát sa mu podarilo Kráľom vyfúknuť víťazstvo spred nosa. Čitaj viac …